Quilling

Z pewnością wiele osób zastanawia się czym tak naprawdę jest tajemnicza sztuka zwana quillingiem. Otóż jest to technika nawijania cienkich pasków papieru, aby w efekcie uzyskać ciekawe i wyjątkowe dekoracyjne ozdoby. Zabawa ta ostatnimi czasy jest coraz bardziej popularna, ponieważ jest to sposób na trenowanie cierpliwości, wytrwałości oraz szlifowanie zdolności manualnych.

Quilling to doskonała alternatywa dla klasycznych zajęć plastycznych i świetna ich odmiana. Dziecięcy umysł ciągle poszukuje nowych rozwiązań i zabaw, dlatego warto wprowadzać takie nowości w życie najmłodszych. Akcesoria do quillingu to przede wszystkim cienkie paski papierowe, ścinki w różnych kolorach, nawijaki, a także inne drobne elementy jak oczka. To z nich w efekcie końcowym powstają fantastyczne wytwory dziecięcego umysłu, a także bardziej przyziemne figury jak kwiaty czy zwierzęta.

Jakie paski do quillingu?

Papier do quillingu to niemal nieograniczony wybór. Możemy przebierać w różnych szerokościach, kolorystyce, długości czy grubości papieru. Klasyczne zestawy zazwyczaj pakowane są po 100 lub 200 sztuk. Wybierając odpowiednie paski do quillingu warto wziąć pod uwagę rodzaj papieru oraz jego gramaturę.

Akcesoria do Quillingu na Kolorowy-Zeszyt.pl

W naszym sklepie z łatwością znajdziesz różnokolorowe, gotowe paski o odmiennych długościach, kształtach, dzięki którym stworzysz niebanalne dekoracje. Podstawą quillingu są oczywiście paski, lecz w naszym sklepie nie mogło zabraknąć także akcesoriów do quillingu, które ułatwiają wykonanie barwnych zdobień. Od teraz z łatwością stworzysz piękne serduszka, kwiatki oraz geometryczne kształty i wielowymiarowe dekoracje – quilling to tysiące możliwości.