Zszywki do zszywacza

Zszywki biurowe z pozoru nie są bardzo skomplikowanym artykułem biurowym. Po jego wnikliwej analizie możemy jednak dojść do wniosku, że poszczególne modele mogą się znacznie różnić między sobą. Zszywki biurowe dostępne w naszej ofercie gwarantują wysoką jakość wykonania oraz niezawodność. Zapraszamy do sprawdzenia asortymentu w tej kategorii.

Zszywacz biurowy to jedno z urządzeń, które ułatwia codzienne funkcjonowanie w biurze. W prosty i szybki sposób możemy złączyć dwa lub więcej dokumentów czy stron papieru. Do tego sprzętu potrzebne są także zszywki, które warunkują jego odpowiednią pracę.

Zszywki biurowe – rodzaje

Kaseta do zszywacza elektrycznegokasetka ze zszywkami czy może tradycyjne zszywki do zszywaczy biurowych? Niezależnie od tego, czego potrzebujesz mamy dla Ciebie odpowiedni asortyment dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wybór zszywek zależy przede wszystkim od tego, jaki sprzęt do zszywania posiadasz. Na rynku istnieją także różne rozmiary zszywek. Jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Zszywki zwykłe, oczkowe czy do zadań specjalnych?

Warto pamiętać, że zszywki biurowe mogą różnić się także kształtem. Najczęściej używa się tych płaskich. Umożliwiają one połączenie ze sobą luźnych kartek papieru. Aby stosownie je przechowywać lub archiwizować potrzebujemy segregatorów oraz koszulek na dokumenty.
W ofercie posiadamy także zszywki oczkowe, których brzeg po spięciu dokumentów nie przylega do papieru, tworząc charakterystyczne oczko. Wówczas, aby przechować dokumenty, nie potrzebujemy koszulek, wystarczy sam segregator. Taki rodzaj zszywek biurowych przeznaczony jest jednak tylko do zszywaczy o długim ramieniu.

Materiał wykonania zszywek

Zszywki różnią się także pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Niektóre z nich można łatwo odgiąć, a niektóre pozwalają na przebicie nawet 50 stron. Najprostsze modele wykonane są z aluminiowego drutu. To najbardziej popularny rodzaj zszywek, które są bardzo elastyczne.
Następnym materiałem wykonania jest stal. Takie zszywki do zszywaczy biurowych cechują się większą wytrzymałością, lecz są mniej elastyczne i bardziej ostre. Odepniemy je tylko za pomocą rozszywacza.