Podobrazia malarskie

Klasyczne podobrazia malarskie składają się z drewnianego krosna oraz wysokiej jakości płótna bawełnianego. Podobrazia doskonale sprawdzają się w każdej technice malarstwa sztalugowego, dzięki zagruntowaniu uniwersalnym gruntem malarskim, który posiada idealną przyczepność, chłonność i nie wymaga dodatkowych prac.

Podobrazia malarskie gruntowane i niepokryte gruntem – jakie wybrać?

W naszej ofercie występują podobrazia z gruntem oraz podobrazia niezagruntowane. Na powierzchni tych drugich występuje jedynie warstwa naturalnej żelatyny. Jeżeli zależy nam na produktach, które są od razu gotowe do użycia to korzystniejszym wyborem, będą podobrazia gruntowane.
Jeżeli wybierzemy podobrazia niegruntowane, to musimy liczyć się z nałożeniem warstwy gruntu olejnego lub akrylowego. Takie rozwiązanie wymaga więcej przygotowań, jednocześnie jednak poszerza możliwości zastosowania różnych technik malarskich.

Płótno malarskie – bawełna czy len?

Płótno do malowania wykonane z bawełny oraz lnu doskonale sprawdzają się jako podobrazia malarskie po uprzednim zagruntowaniu. Bez problemu naciągniemy je na krosno drewniane. Cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Istnieją jednak pewne różnice między płótnem malarskim z bawełny a tym wykonanym z lnu.
Len jest materiałem, który słynie dzięki swojej grubości oraz wytrzymałości. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.
Płotna bawełniane są wybierane głównie za dobrą jakość oraz niską cenę. Łatwiej je naciągnąć na krosna. Zapraszamy do sprawdzania naszej szerokiej oferty. Mamy płótna do malowania dla zaawansowanych malarzy, jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę ze sztuką.