Blok techniczny

Blok techniczny jest jednym z najbardziej podstawowych elementów szkolnej wyprawki każdego ucznia.
Sprawdza się w szczególności w klasach 1-3, ponieważ właśnie wtedy dzieci mierzą się z dużą ilością zajęć plastycznych.

Taki blok sprawdzi się również jako szkicownik dla osób dorosłych, które na co dzień mierzą się ze sztuką rysunkową.

Bloki techniczne

Blok techniczny różni się od bloku rysunkowego m.in. taką cechą, jak gramatura. Każdy blok techniczny składa się z kilkunastu kartek. Gramatura papieru zazwyczaj obejmuje zakres grubości od 150 g./m2 do 250 g./m2.
Tak zazwyczaj prezentuje się blok techniczny A4 gramatura. Do tworzenia obrazków również możemy wykorzystać bloki techniczne, jednak ich główne przeznaczenie to przede wszystkim różnorodne formy wycinanek.

Najlepszy będzie w tym wypadku duży blok techniczny. Twarda, sztywna kartka pozwoli na precyzyjne cięcie z dużą dokładnością. Do malowania farbami również warto wykorzystać blok techniczny.
Parametry związane są najczęściej z odpowiednimi wymiarami. Przykładowo – w bloku A4 kartki mają dokładnie 21 cm na 29,7 cm.
Znajdziecie je w naszej ofercie w bardzo atrakcyjnych cenach.

Blok techniczny format

Podczas zakupu odpowiedniego rodzaju bloku, należy zadać sobie przede wszystkim podstawowe pytanie: blok techniczny, jakie wymiary
Na rynku możemy spotkać dwa najczęściej spotykane modele:
blok techniczny A4
blok techniczny A3, które są dość uniwersalne.

Blok A3 techniczny to w głównej mierze szkicownik, który przydaje się podczas zajęć dla nieco bardziej zaawansowanych artystów plastyków.

Blok A4 techniczny również możecie Państwo zakupić w naszym sklepie. Taki blok techniczny powinien stanowić wyposażenie każdego uczniowskiego plecaka.

Wymiary odpowiadają standardowemu formatowi A4 i wynoszą odpowiednio 210 mm x 297 mm. Posiadamy także blok techniczny format A3 o gramaturze 250 g./m2, przeznaczony w głównej mierze do malowania farbami akwarelowymi.
Kartka z takiego bloku jest znacznie grubsza i sztywniejsza, niż zwykła kartka z bloku rysunkowego, a jej faktura jest bardzo ziarnista.

☝️Taki blok techniczny A3 lub blok techniczny A4 przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zaczynają profesjonalnie zajmować się malowaniem artystycznym.
Wymiary
zawsze podane są w danej ofercie.

Blok techniczny kolorowy

Blok techniczny z kolorowymi kartkami jest spotykany najczęściej jako blok techniczny A4 kolorowy.
Blok kolorowy techniczny doskonale nadaje się do tworzenia różnorodnych wycinanek oraz tworzenia wzorów i figur, które wykorzystuje się podczas manualnej produkcji albumów, plakatów, kartek okolicznościowych, a także laurek, czy szkolnych newsletterów. Praktycznym rozwiązaniem przy kreowaniu takich prac plastycznych będzie blok techniczny kolorowy A3.

Każdy blok techniczny A3 kolorowy oraz blok techniczny kolorowy A4 występują jako wysokiej jakości papiery, które barwione są w specjalne masie. Taki papier nie zmienia koloru wraz z użyciem.
Kolorowy blok techniczny A3 oraz blok kolorowy techniczny A4 są zazwyczaj bezkwasowe, co dodatkowo wpływa na ich trwałość.

 

Blok techniczny biały

Podstawowy rodzaj, jaki jest dostępny na rynku akcesoriów papierniczych to przede wszystkim znany i popularny blok techniczny biały A4.
Jest to niezastąpiony element szkolnej wyprawki każdego ucznia. Warto dodać, że w porównaniu do bloku rysunkowego, blok techniczny A4 biały wyróżnia się grubą i twardą formułą kartek, które idealnie nadają się do malowania farbami oraz do szkicowania.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo również blok techniczny A3 biały idealny przy nieco bardziej zaawansowanych pracach plastycznych.
Jego powierzchnia pozwala na uwolnienie wyobraźni oraz wyrażenie emocji – np. za pomocą farb.

Blok techniczny cena

Wiemy już, że na rynku dostępne mamy różne modele bloków technicznych. Najbardziej uniwersalny będzie bez wątpienia blok techniczny A4.

☝️Cena uzależniona jest w dużej mierze od producenta oraz gramatury, jaka została przypisana danemu modelowi. Duże znaczenie będzie miało również zabarwienie kartek. Idealnym przykładem będzie blok techniczny kolorowy A4.
Jego cena będzie wyższa niż tradycyjnego bloku z białymi kartkami. Z kolei blok techniczny kolorowy A3 oraz blok techniczny biały A3 także będą prezentowały się nieco inaczej patrząc na kalkulację.

➡️Każdy dostępny jest w naszej ofercie. Cena jest przystępna i godna uwagi.