Pędzle artystyczne

Pędzel to symbol artysty i jeden z podstawowych akcesoriów malarskich. Bez tego narzędzia nie byłoby możliwe powstanie pięknych dzieł zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. W sklepie Kolorowy-zeszyt.pl posiadamy szeroką ofertę pędzli artystycznych dla wszystkich grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania. Zapraszamy do zakupów.

Pędzle artystyczne umożliwiają najbardziej precyzyjne i wyszukane działania artystyczne. Każda technika malarska stwarza konieczność dobrania nieco innych pędzli do farb. Dotyczy to nie tylko rozmiaru, ale i włosia oraz formy.
Pędzle służą głównie do tworzenia różnego typu dzieł malarskich, stosując odmienne techniki. Może być to malarstwo akrylowe, olejne, temperowe, lub akwarelowe. Zdarza się, że wykorzystywane są także do pisania, rysowania techniką lawowania, a nawet w kosmetyce, archeologii i konserwatorstwie.

Pędzle artystyczne – rodzaj włosia

Ze względu na rodzaj włosia pędzle dzieli się na:
Pędzle syntetyczne – włosie nylonowe, gumowe, gąbkowe, taklon
Pędzle naturalne – włosie końskie, wołu, kozie, wiewiórki, kucyka, sobola, szczeciny itd
Jeżeli więc szukasz odpowiedniego pędzla, który spełni Twoje oczekiwania, to jesteś w dobry miejscu. Posiadamy artykuły plastyczne na każdą kieszeń i zainteresowania. Pędzle do malowania duże, z włosiem naturalnym, syntetycznym – to wszystko znajdziesz u nas.

Pędzle artystyczne – różne formy

Oprócz rodzaju włosia, pędzle możemy podzielić ze względu na kształt. Najpopularniejsze z nich to:
Okrągłe pędzle malarskie, pędzle konturowe, płaskie pędzle artystyczne, pędzle bright, oraz pędzle wachlarze.
Przy wyborze odpowiedniego kształtu zwróćmy uwagę na rodzaj włosia. Pędzle do malowania farbami gęstymi muszą być nieco sztywniejsze lub syntetyczne. Pędzle do malowania farbami akrylowymi są miękkie i posiadają delikatne włosie. Za najlepsze uznawane są pędzle z włosia sobolowego, jednak z uwagi na ich wysoką cenę, częstym wyborem klientów jest włosie syntetyczne.  

Pędzle do farb akrylowych

Pędzle do malowania farbami akrylowymi różnią się od siebie m.in. w zależności od rodzaju włosia. Do wyboru mamy włosie naturalne oraz włosie syntetyczne. W obu rodzajach szczególną popularnością cieszą się włosia szczecinowe. W pędzlach naturalnych, szczeciny pozyskuje się od świń. Taka szczecina jest sprężysta i sztywna na tyle, aby ułatwić nanoszenie grubszych warstw farby. Ponadto naturalna szczecina ma dość nieregularny kształt, co pomaga w kreowaniu abstrakcji.

Profesjonalne pędzle do farb akrylowych to także odmiana syntetyczna. Te pędzle są równie sztywne, co ich naturalna odmiana. Ich zastosowanie pozostawia bardziej regularne plamy na malowanej powierzchni, co wpływa na efekt końcowy. Wszystkie modele pędzli do malowania farbami akrylowymi są godne uwagi. Tutaj największe znaczenie mają preferencje malującego, a w szczególności to, co chcą osiągnąć na swoim malowidle.