Masa modelarska

Masy modelarskie wykonane są z gliny rzeźbiarskiej, papieru lub gliny ceramicznej. Są to produkty niezbędne u artystów plastyków, którzy tworzą własne dzieła modelarskie, np. w celach dekoracyjnych.

Bardzo często wybierają je również rodzice - najczęściej w celach rozwojowych dla swoich dzieci w zakresie plastyki.
Elastyczna masa modelarska to produkt w pełni bezpieczny dla zdrowia dzieci.

Masa do modelowania

Masa modelarska jest gotową formą plastyczną, przeznaczoną do bezpośredniego oraz natychmiastowego użycia. 
Samoutwardzalna masa modelarska wysycha samoistnie pod wpływem powietrza (zazwyczaj w ciągu 24 godzin), co wpływa na komfort wykonywanych dzieł plastycznych.

☝️Można z niej wytwarzać różnego rodzaju dekoracje, w tym figurki, dzbanki, czy podkładki. Masa plastyczna modelarska jest dość miękka i gładka, a przy tym niezwykle plastyczna.
Najlepsza masa modelarska
jest przystosowana do tworzenia elementów modeli i makiet, jak i do prac manualnych, płaskorzeźb, modelowania na stelażu, reliefów wklęsłych, a także małych i większych form rzeźbiarskich.

➡️W naszej ofercie znajduje się zarówno masa modelarska samoutwardzalna, jak i masa modelarska termoutwardzalna. Ta masa plastyczna do rzeźbienia utwardza się pod wpływem ciepła np. poprzez wygrzewanie jej w piekarniku.
Dopuszczalne jest także termo utwardzanie we wrzątku. Po zastygnięciu można ją malować lub lakierować, tak jak pozostałe profesjonalne masy modelarskie.

☝️Można z niej wykonać takie elementy jak: drobna biżuteria, figurki, a nawet kubki. Masa do modelowania termoutwardzalna wysycha pod wpływem ciepła już w temperaturze 130°C.
Każda masa do rzeźbienia posiada wysoką przyczepność do różnego rodzaju podłoża, w tym: szkła, drewna oraz metalu.

Masa plastyczna do modelowania papierowa stała się absolutnym bestsellerem – czysta, lekka masa modelarska, nadająca się do wykonywania figurek ze stelażem wewnętrznym lub figurek płaskich.
Miękka masa do modelowania jest odporna na wilgoć oraz bardzo wytrzymała. Podobnie jak glinka samoutwardzalna, wykorzystuje się ją m.in. na warsztatach terapii zajęciowej, dzięki czemu pracują z nią nawet najmłodsze dzieci.
Jest to idealna masa do modelowania dla dzieci.

Masa modelarska do figurek

Masa do rzeźbienia figurek, jaką w szczególności polecamy, to odmiana papierowa, pozwalająca na tworzenie efektownych form rzeźbiarskich, w tym biżuterii lub postaci z bajek.
Masa do modelowania figurek
jest czysta i lekka, a co najważniejsze – nie brudzi zarówno rąk, jak i powierzchni.

☝️Podobnymi właściwościami cieszy się glinka, którą również możecie Państwo nabyć w asortymencie naszego sklepu internetowego.

Masa do modelowania biała

Do najbardziej popularnych należy masa modelarska biała. Ze względu na swoją uniwersalność jest ona najlepsza do lakierowania oraz malowania.
Można ją dowolnie obrabiać.

Masa plastyczna, jaką oferujemy, sprawdzi się nie tylko podczas zajęć plastycznych w szkołach, ale również podczas tworzenia różnorodnych prac przez artystów plastyków oraz wszystkich miłośników kreowania ręcznych ozdób – w tym biżuterii.