Zeszyt papierów kolorowych

Zeszyt z kolorowymi kartkami doskonale nadaje się do tworzenia różnorodnych form albumów, kartek okolicznościowych, czy laurek.
Praktycznym rozwiązaniem przy kreowaniu takich prac plastycznych będzie zeszyt papierów kolorowych A3. To wysokiej jakości papier barwiony w masie.

Nie zmienia on koloru podczas malowania i wymazywania z niego elementów. Jest zwykle bezkwasowy, a jego powierzchnia gładzona.

Zeszyty z kolorowymi papierami

Zeszyt papierów kolorowych to praktyczny dodatek każdej szkolnej wyprawki. Idealny do wycinanek, rysowania i składania.
Blok z kolorowymi kartkami zawiera zwykle kilkanaście sztuk kartek, których najlepsza gramatura to 100 g/m2.

Kartki barwione są w masie, gdzie najpopularniejsze kolory, to:
żółty,
różowy,
pomarańczowy,
czerwony,
zielony,
jasnoniebieski,
ciemnoniebieski,
złoty
srebrny.

➡️Do codziennych prac, polecamy w szczególności zeszyt papierów kolorowych A4, który z łatwością zmieści się w każdy szkolnym plecaku.
Z kolei blok rysunkowy z kolorowymi kartkami idealnie sprawdzi się w przypadku prac, w których pierwsze skrzypce grają białe flamastry. Blok papierów kolorowych może śmiało posłużyć jako tło prac plastycznych.

Warto podkreślić, że blok kartek kolorowych doskonale sprawdzi się do quillingu, scrapbookingu i innych technik papieroplastycznych.

Zeszyty papierów kolorowych i brokatowych

Do wykonania kartek okolicznościowych oraz laurek, idealnie sprawdzi się zeszyt papierów kolorowych samoprzylepnych, który najczęściej posiada błyszczącą powierzchnię, przypominającą lakier.
Tego rodzaju zeszyty z kolorowymi kartkami pozwolą na uruchomienie kreatywności oraz wyobraźni.

☝️Co ciekawe, niektóre modele posiadają papier o wysokiej gramaturze 170 g/m2, sklejony na podkładzie z tektury, co pozwala na wykonanie bardziej stabilnej dekoracji.
W celu wyeksponowania poszczególnych elementów pracy plastycznej, warto zastosować również zeszyt papierów kolorowych z brokatem. Wszystkie bloki dostępne są w naszej ofercie w bardzo atrakcyjnej cenie.