Markery

Markery to nieodłączne elementy wyposażenia piórnika każdego ucznia, a także pracowników biurowych czy magazynowych. Służą one nie tylko do wykonywania zapisków, ale i do adresowania przesyłek czy np. podpisywania segregatorów i zawartości różnorodnych paczek.

Często wykorzystuje się je także podczas tworzenia dokumentacji archiwizacyjnej.

Markery profesjonalne

Zarówno markery dla dzieci, jak i markery do pisania przeznaczone dla dorosłych, wyróżniają się w dużej mierze swoją artystyczną formułą.
To przyrządy do malowania oraz rysowania na bazie alkoholu, które używa się również do tworzenia dzieł sztuki. Profesjonalne markery z alkoholem mają zazwyczaj podwójne końcówki, które ułatwiają użytkowanie i zapewniają większy wybór grubości w jednym pisaku.

Tutaj na wyróżnienie zasługują markery dwustronne. Każdy marker dostępny w naszej ofercie wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość i niezawodność.

Marker dwustronny nadaje się pisania na większości powierzchni, takich jak:
papier,
tworzywo sztuczne,
szkło,
metal,
drewno,
skóra 
tkaniny.

Towarzyszy im zazwyczaj permanentna formuła. Posiadamy także cienki marker odporny na światło, który będzie trwały nawet na porowatych powierzchniach.
Marker cienki mocno kryje i szybko schnie. Jest idealny
zarówno do prac domowych, jak i profesjonalnego opisywania i oznaczania różnorodnych przedmiotów.

Wszystkie markery do pisania posiadają odpowiednie certyfikaty, które gwarantują ich wysoką jakość. Na szczególne uznanie zasługuje marker zmywalny – czyli tzw. foliopis.
Zawiera specjalnie zaprojektowany tusz do pisania na foliach octanowych oraz wielu innych gładkich materiałach, takich  jak np. szkło. Jest to marker odporny na ścieranie.

☝️Posiada rozpuszczalny w wodzie, szybkoschnący atrament.
Możemy zakupić nawet cały zestaw. Ten model usuwa się za pomocą mokrej ściereczki z większości nieporowatych powierzchni.

Markery do rysowania

Profesjonalne markery do rysowania występują również pod inną nazwą – marker graffiti. Polecamy szczególnie modele olejowe graffiti marker do znakowania wszystkich powierzchni: szorstkich, gładkich i tłustych, w tym metalu, szkła, kamienia, plastiku, styropianu, drewna i wielu, wielu innych).
Markery do malowania posiadają piękne i wyraziste kolory oraz szybkoschnący atrament. Niektóre wykonane zostały na bazie wody, powodując, że linia rysowania przepływa bardzo gładko.

➡️Oferujemy także markery metalizowane oraz markery do tkanin w różnych zestawach kolorystycznych. Markery do kolorowania akrylowe są nieszkodliwe i bezwonne.
Każdy może posłużyć do wykorzystania go w różnych celach, np. do wszelkiego rodzaju opisów, kaligrafii, a nawet do rysowania komiksów
❗️
Nadadzą się również podczas wpisów do pamiętników, do dekorowania kartek urodzinowych i ślubnych, a także szablonów i kolorowanek.

Markery permanentne

Marker permanentny odróżnia się od tradycyjnego markera głównie tym, że atrament, jaki jest w nim zawarty, odznacza się szczególną trwałością. Jest on również określany jako marker niezmywalny.

☝️Warto wiedzieć, że permanentny marker to artykuł piśmienniczy przeznaczony do pisania niemal po każdej powierzchni – zarówno standardowej, jak i niestandardowej.
Zarówno gruby, jak i cienki marker permanentny występują w wielu kolorach, co umożliwi każdemu dobór markera perfekcyjnie dostosowanego do jego potrzeb.
☝️Oprócz tego, że końcówki mogą różnić się grubością, to dodatkowo występują one w dwóch wariantach, gdzie wyróżniamy następujące rodzaje - ścięte i okrągłe.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. dwa popularne kolorystycznie modele: marker permanentny biały oraz marker permanentny czarny.
Tusz w markery niezmywalne najczęściej produkuje się na bazie alkoholu lub alkoholowego rozpuszczalnika, który ma za zadanie utrwalić atramentową ciecz i sprawić, że po przeniesieniu jej na określoną powierzchnię, tusz będzie w pełni odporny na zmywanie bądź ścieranie.

Każdy marker wodoodporny ma mocną i wytrzymałą obudowę, dzięki której może być używany nawet w ekstremalnych warunkach.
Polecany jest szczególnie w sytuacjach, kiedy zależy nam na naniesieniu atramentu na nietypowy rodzaj powierzchni, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne markery.

Możemy używać go np. na szkle optycznym lub laboratoryjnym. Wartym uwagi produktem jest biały marker niezmywalny z nietoksycznym tuszem, który nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak ksylen czy np. toluen.
Marker doskonale sprawdza się w przypadku podpisywania klisz RTG, płyt CD oraz różnorodnych powierzchni foliowanych, co sprawia, że jest to akcesorium wyróżniające się na tle innych markerów permanentnych.

Markery olejowe

Marker olejowy to absolutny must have wśród dostępnych na rynku pisaków. Markery olejowe to inaczej sposób na opisywanie i oznaczanie różnorodnych przedmiotów o rozmaitych fakturach i wykończeniach.

Te formy mazaków powstały z myślą o powierzchniach śliskich oraz gładkich, takich jak: szkło, metal lub plastik. Jednak dzięki swoim właściwościom, sprawdzą się także na kamieniu, styropianie, a nawet na powierzchni drewnianej.
Ślady po markerze olejowym z łatwością usuniemy przy pomocy benzyny lub innego dowolnego rozpuszczalnika. Można wykorzystać do tego celu nawet aceton, który znany jest wszystkim jako główny składnik zmywaczy do paznokci.

➡️W naszej ofercie znajdziecie zarówno marker olejowy czarny, jak i biały marker olejowy. Odporny na warunki atmosferyczne marker olejny biały nie blaknie wraz z upływem czasu.
Zawiera wodoodporny, szybkoschnący tusz olejowy, odporny na ścieranie.

Markery do szkła

Marker do pisania po szkle to niezwykle przydatne narzędzie, które wypełnione zostało płynną kredą. Można zetrzeć ją wilgotną szmatką z prawie wszystkich powierzchni nieporowatych.