Origami

Origami dla dzieci to bardzo ciekawa propozycja, która rozwija zarówno manualne zdolności, jak i wyobraźnie. Z niepozornego kawałka kolorowego papieru można uzyskać zapierające dech w piersi kompozycje: zwierzęta, kwiatki, postaci z bajki itd. Origami to wspaniały pomysł na urozmaicenie zajęć dla dzieci oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Zapraszamy do sprawdzenia szerokiej oferty związanej z papierem do origami dla dzieci. W ofercie posiadamy prostokąty, kwadraty oraz koła. Do wyboru pozostawiamy także różne rozmiary, kolory oraz rodzaje papieru. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy origami.

Zestawy do origami – sklep Kolorowy-zeszyt.pl

Czym właściwie jest origami? Najważniejszą zasadą jest w tym wszystkim składanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich możliwych kierunkach. Płaszczyzny powstałe w ten sposób są nakładane na siebie w symetryczny sposób. Jeżeli chodzi o tradycyjną wersję origami, to wykonuje się ją na kwadratowej kartce papieru o jednolitym kolorze. Współcześnie jednak dopuszcza się tworzenie różnych modeli kart o odmiennym zabarwieniu, kształci oraz wzorach – również łączenie ich ze sobą. Taka mieszanka występuje pod nazwą origami modułowe.
Ciekawostką jest również fakt, że tradycyjne formy origami często są symbolami. Popularny żuraw to na przykład synonim stu lat życia w zdrowiu i szczęściu.
Jedną z najcięższych i najbardziej skomplikowanych form origami jest wspomniana origami modułowe. Polega na łączeniu powstałych już modułów. Jest to odmiana warta polecenia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór papieru do origami w różnych barwach.