Linijka Szkolna

Linijka szkolna to niezastąpiony przyrząd geometryczny, który powinien posiadać każdy uczeń – niezależnie od wieku. Standardowe wykonane są z idealnie przezroczystego polistyrenu.
To solidne produkty kreślarskie ułatwiające pracę podczas lekcji matematyki czy techniki. Występują w formie prostokąta i przekroju trapezu.

Najczęściej posiadają naniesioną podziałkę mianowaną, jednostronną.

Linijki

➡️Zarówno linijka dla dzieci, jak i linijka do rysunków technicznych to bardzo funkcjonalne przyrządy kreślarskie, które dzięki swojej prostej budowie przydają się w codziennych sytuacjach. Linijka była niegdyś znana jako wzorzec jednostki miary.
Z kolei jako przyrząd kreślarski, znalazła uznanie już w czasach starożytnej Grecji, gdzie wprowadzono po raz pierwszy pojęcie konstrukcji geometrycznych, które tworzone były przy użyciu wyłącznie cyrkla oraz właśnie… linijki.

W miarę upływu czasu powstawały różne modele linijek, w tym uwielbiana przez uczniów linijka z kątomierzem – niezawodna podczas zajęć z geometrii na lekcjach matematyki.
Z kolei kreślarze pracujący na kartkach z bloków technicznych minimum w formacie A3, skierują swój wybór na linijki specjalistyczne, których minimalna długość w większości przypadków wynosi 40 cm.
Na największe uznanie zasługuje linijka techniczna.
Kolejny model to linijka geodezyjna – bardzo precyzyjna i trójkątna. Często posiada kolorowe oznaczenia oraz ok. sześć precyzyjnych skal (do różnych zastosowań).
Dla majsterkowiczów, którzy decydują się na wykonanie prac remontowych, warta uwagi będzie linijka milimetrowa. Najczęściej wykonana jest z anodowanego srebrem aluminium, co chroni jej konstrukcję przed korozją. Ponadto aluminium gwarantuje wyjątkową trwałość takiej linijki z podziałką milimetrową.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo również inny, praktyczny model. Jest nim linijka do tablicy – niezastąpiona w szkole. Niektóre z nich posiadają mocowania magnetyczne, które w przypadku tablic metalowych pomagają w pracy, utrzymując przyrząd w jednym miejscu.

Linijki wielkości

Każda linijka w zależności od przeznaczenia posiada odpowiednie długości. W naszej ofercie znajdziecie różne rozmiary tych przyrządów kreślarskich.

Wymienić możemy następujące wielkości:
linijka 30 cm – uniwersalna i przydatna zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i w biurach i pracowniach technicznych
linijka 10 cm – minimalistyczna, stosowana często jako gadżet reklamowy, a także w pierwszych klasach szkoły podstawowej
linijka 50cm – jako standardowy model wykorzystywany przy różnorodnych pracach kreślarskich

➡️Kolejne, to: 20 cm linijka oraz 12 cm linijka. Są to standardowe linijki przydatne głównie podczas zajęć szkolnych.
Podobnie jak 10 cm linijka, te powyższe mogą być stosowane jako gadżet reklamowy. Wszystkie dostępne są w naszej ofercie. Warto dodać, że m.in. zarówno linijka 30cm, jak i linijka 20cm wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego.

 

 

Linijki metalowe

Linijka metalowa jest niezbędnym narzędziem podczas wykonywania różnorodnych prac ciesielskich, w tym np. konstrukcji dachów, stropów, schodów oraz innych elementów konstrukcyjnych budynków w technologii drewnianej.
Metalowa linijka
jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Linijka aluminiowa umożliwia dokładne zmierzenie odległości, co świadczy o jej precyzyjności. Jednym z formatów jest linijka aluminiowa 100 cm, która szczególnie sprawdzi się jako linijka tablicowa. Może służyć także do odmierzania długości podczas prac remontowych.
Każda aluminiowa linijka jest gwarancją trwałości. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także inne wymiary. Polecamy szczególnie uniwersalny produkt  linijka aluminiowa 30 cm.

Linijki drewniane

Linijka drewniana najczęściej znana jest z zajęć szkolnych podczas lekcji matematyki. Linijka drewniana do tablicy spełnia swoje zadanie szczególnie podczas ćwiczeń z geometrii.
Drewniana linijka to ekologiczne narzędzie, które dzięki naturalnej konstrukcji nadaje się również na gadżet reklamowy.

Zarówno linijka drewniana 100 cm, jak i linijka drewniana 50 cm są w większości wykonane z drewna bukowego. Linijka metrowa drewniana jest zazwyczaj polerowana, co dodatkowo gwarantuje eko podejście do produkcji.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo również inne wymiary. Polecamy szczególnie następujący produkt: linijka drewniana 20 cm.

Linijki plastikowe

Linijka plastikowa to najprostszy model dostępny na rynku. W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości produkty, w tym linijka 100 cm plastikowa wykonana z polistyrolu, cechująca się dużą odpornością na złamanie.
Model ten posiada nieścieralną podziałkę zgodną z normami oraz podcięte brzegi ułatwiają precyzyjne kreślenie.

Linijki elastyczne

Bardzo ciekawą alternatywą jest linijka elastyczna – w pełni bezpieczna dla dzieci. Linijka wyginana pozwala w inny sposób spojrzeć na świat geometrii. Dzięki wysokiej elastyczności, produkt ten jest odporny na wyginanie.
Elastyczna linijka w większości przypadków jest wyposażona w podziałkę centymetrową zamieszczoną zarówno przy dolnej, jak i górnej krawędzi linijki, co umożliwia odmierzanie odległości w dwóch miejscach jednocześnie, bez konieczności odwracania przyrządu kreślarskiego.

Linijki wielofunkcyjne

Linijka wielofunkcyjna to jeden z najbardziej urozmaiconych oraz funkcjonalnych gadżetów. Wielofunkcyjna linijka geometryczna pozwala z pomocą szablonów rysować dowolne wykresy i wzory – od prostych do tych najbardziej wymagających.

Wielofunkcyjna linijka pozwala na kreślenie skomplikowanych kształtów geometrycznych i rysunków. Wiele modeli dzięki górnej części obrotowej zapewnia również nieskazitelną dokładność dotyczącą rysowanych form.
Niektóre posiadają otwory umożliwiające wpięcie do segregatora oraz dwie sfery graficzne – jedną do szkicowania, a drugą techniczną. 

 

Linijki szkolne

Linijka szkolna to niezbędny przyrząd geometryczny, który w swoim piórniku powinien posiadać każdy uczeń – niezależnie od wieku. Standardowa linijka wykorzystywana w szkole jest wykonana z przezroczystego polistyrenu. To solidne narzędzie ułatwiające pracę np. podczas lekcji matematyki.
To również idealna linijka na mature. Najczęściej taka linijka posiada naniesioną podziałkę mianowaną, jednostronną. Matura z matematyki bez niezbędnych akcesoriów może zakończyć się kiepskim wynikiem, zatem warto zainwestować m.in. w odpowiednią oraz poręczną linijkę.

Skalówki

Wśród oferowanych przez nas różnorodnych narzędzi kreślarskich, nie mogło zabraknąć takiego przyboru jak skalówka. Jest to bardzo prosty w użyciu przyrząd, który jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się podczas skalowania.
Linijka skalówka
cieszy się ogromną popularnością podczas prac związanych z projektowaniem czy pomiarami geodezyjnymi. Szczególnym modelem jest skalówka budowlana, zwana również jako skalówka geodezyjna – bardzo precyzyjna i szczegółowa.

Zazwyczaj posiada ona kolorowe oznaczenia oraz kilka skal (do różnych zastosowań). Jej konstrukcja jest w większości trójboczna. Najbardziej wytrzymała na zniszczenia jest z kolei skalówka metalowa.
Każda skalówka linijka dostępna w naszej ofercie spełnia wymagania jakościowe. Wiemy już, jak wybrać odpowiednią skalówkę.

➡️Cena uzależniona jest najczęściej od długości, materiału z jakiego została wykonana oraz od przeznaczenia.