Farby do malowania na szkle

Farby do malowania na szkle to inaczej farby witrażowe. Można je stosować do malowania różnych powierzchni, w tym ceramiki, czy tworzyw sztucznych. Są szczególnie przydatne w technikach malowania artystycznego. Podczas zakupu tych farb, warto także zainwestować w specjalne gadżety, takie jak np. fartuszki do malowania.

Farby do malowania po szkle

Sztuka malowania po szkle sięga już czasów starożytności. Niegdyś zajmowali się nią jedynie profesjonalni artyści-malarze. Dzisiaj, każdy może być malarzem, tworząc unikatowe dzieła w domowym zaciszu.

Jakie farby do malowania na szkle wybrać?

Najlepiej sprawdzi się zestaw do malowania na szkle, który zapewni możliwość tworzenia niepowtarzalnych dekoracji wnętrz. Taki komplet będzie idealnym pomysłem na spersonalizowany prezent. Jak już wspomniano – farby do malowania na szybie mają nieco szersze zastosowanie. Wykorzystuje się je również do malowania ceramiki oraz tworzyw sztucznych, ale także porcelany i luster. Dzięki odpowiedniej wiedzy na temat tego, jakie farby do malowania na szkle wybrać najlepiej, jesteśmy w stanie stworzyć niezwykłe malowidła oraz wybrane wzory na takich przedmiotach, jak: kubek, czy wazon. Ten rodzaj farb idealnie sprawdzi się również przy maskowaniu rys na płytkach i kafelkach.

Farby witrażowe

Farby witrażowe są to zdecydowanie farby uniwersalne. W naszej ofercie znajdziecie Państwo farbki witrażowe zarówno w zestawach, jak i w pojedynczych butelkach. Zestawy zazwyczaj składają się z farb oraz szablonów lub farbek i dołączonych do zestawu pędzelków. Szczególnie polecamy markę Amos farby witrażowe, które posiadają w komplecie również folię umożliwiającą łatwe przenoszenie wybranych wzorów. Wzór malowany jest właśnie na folii i dopiero po całkowitym wyschnięciu jest przenoszony na szkło bądź inną wybraną powierzchnię. Polecamy więc farby witrażowe z szablonami. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie farb witrażowych do szkła celem zdobienia biżuterii.
Profesjonalne farby witrażowe wyróżniają:
✔️wyraziste kolory,
✔️łatwa aplikacja,
✔️możliwość odklejania wysuszonych wzorów i ich przenoszenia
✔️oraz łączenie farb z innymi technikami, np. z klejem brokatowym, czy Ciasto-Plasto.

Malowanie na szkle dla dzieci

Malowanie na szkle dla dzieci rozwija nasze pociechy wszechstronnie, szczególnie w następujących zakresach:
✔️intelektualnym,
✔️motorycznym,
✔️zmysłowym
✔️oraz emocjonalnym.

Farby witrażowe dla dzieci mogą być wykorzystane również przez rodziców do tworzenia oryginalnych dekoracji np. do pokoju dziecka.

Jak się za to zabrać❓

Elementem zestawów farb do malowania na szkle dla dzieci są szablony. Wystarczy obrysować ich kontur, odczekać na wyschnięcie, a na koniec wypełnić środek. Podczas pracy z farbkami witrażowymi dla dzieci przydatna może okazać się papierowa taśma klejąca, którą można okleić, np. słoik. Ten zabieg pozwoli uzyskać równe pasy, a przestrzenie między taśmą wypełnią się wybranym przez nas kolorem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest malowanie według własnego uznania. Wtedy pod malowaną powierzchnię podkłada się swój rysunek, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest malować każdy detal. Do malowania farbami witrażowymi najlepiej sprawdzi się cieniutki pędzel – im będzie cieńszy, tym większa będzie precyzja. Fajne wzory da się także uzyskać przy użyciu wacików oraz patyczków higienicznych. Te pierwsze odciska się na pomalowanej powierzchni. Z kolei patyczkami rozmazujemy farbę witrażową, tworząc różnorodne wzory.

Farby do malowania na szkle profesjonalne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rozmaite zestawy do malowania na szkle dla dorosłych. Aby wykonać wysokiej jakości witraże oraz dekoracje, należy używać profesjonalnych farb do malowania po szkle. Dekoracje należy wykonywać wyłącznie przy stosowaniu produktów najwyższej jakości. Proces ich tworzenia warto rozpocząć od wykonania konturów, tak aby w późniejszych etapach malowania użyte kolory nie zmieszały się. Oferujemy praktyczne zestawy, które sprawdzą się zarówno w pracach plastycznych dzieci, jak i dorosłych. Warto wiedzieć, że zestaw do malowania na szkle dla dorosłych posiada kolory kryjące do malowania ceramiki i porcelany lub kolory transparentne do malowania szkła, które dzięki przepuszczaniu światła i głębokiej warstwie kryjącej zapewniają efekt witrażu.

Jakimi farbami malować na szkle?

Malowanie na szkle znane jest od dawien dawna. To, jakimi farbami malować po szkle, może zdecydować o wyborze, jakiego dokonamy podczas zakupów. Przedstawiamy kilka zasad, które znacznie ułatwią efektowne ozdobienie szklanych przedmiotów. Rozwieją one także nasze wątpliwości, jaką farbą pomalować szkło.

Po pierwsze: farbę rozprowadzamy równomiernie po wybranej powierzchni. Najważniejsze jest to, że farba musi dobrze wyschnąć, zanim przystąpimy do nakładania kolejnej warstwy (możemy przyspieszyć ten proces stosując suszarkę do włosów).

Kolory farb do malowania po szkle możemy mieszać na dwa sposoby.

✔️Bezpośrednio na malowanym szkle,
✔️w osobnym pojemniku lub na paletce do farbek.

Należy mieć na uwadze, że np. farby konturowej używa się tylko do zaznaczenia konturów i aplikuje się je prosto z tubki. Farby witrażowe dostępne w naszym sklepie to propozycje z różnych półek cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie produkt dostosowany do aktualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.