Farby do tkanin

Kolorowe i dekoracyjne - farby do tkanin to specjalnie przygotowane substancje do malowania po różnego rodzaju modelach tkanin.

Są to farby akrylowe, które utrwala się po wyschnięciu… żelazkiem! Mają szerokie zastosowanie w plastyce kreatywnej. Farby do tkanin wraz z innymi akcesoriami tworzą niesamowite zestawy - często prezentowe.

Farby do malowania ubrań

✔️W dobie kreatywnych rozwiązań modowych nasza szafa może częściej wymagać odświeżenia niż kiedyś. Jeżeli znudziły nam się już stare bluzki czy spodnie, to dzięki profesjonalnym farbom do ubrań możemy w bardzo szybki sposób nadać naszym ciuchom drugie życie!

✔️Farby do malowania na tkaninie będą strzałem w 10! Farba do ciuchów pozwala przede wszystkim na to, aby np. ulubiona sukienka w jedno popołudnie zmieniła kolor i zyskała nowy wzór, który oczaruje innych.

✔️Farbki do tkanin to także idealne rozwiązanie dla tych, którym szybko nudzi się wystrój mieszkania. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie farby do tkanin bezpieczne dla dzieci i dorosłych, ponieważ pozwalają na błyskawiczną metamorfozę dekoracyjną. Wystarczy wybrać odpowiedni barwnik i zafarbować np. zasłony, narzutę na łóżko, czy obrus.

✔️Farbki do malowania na ubraniach wyróżniają się najczęściej gęstą strukturą. Doskonale pokrywają bawełnę czy jeans. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno farby w tubkach, jak i farby do ubrań w słoiczkach. Największą popularnością od lat cieszą się farbki do ubrań właśnie w słoiczkach i tubkach, które najczęściej można nabyć w specjalnych, kolorowych zestawach. Ten rodzaj idealnie kryje i posiada doskonałą przyczepność.

Jakimi farbami malować ubrania❓

Profesjonalne farby do ubrań służące do tworzenia nowych dekoracji na ulubionych ciuszkach mogą nie tylko uruchomić kreatywność, ale i pomóc w stworzeniu wszystkiego, co tylko podpowiada wyobraźnia. Fikuśne kwiatowe wzory, kolorowe plamki, czy chociażby kocur w zaroślach lawendy – wybór należy do nas.

Zatem jakie farby do malowania ubrań będą najlepsze? Decydując się na zakup barwnika do ubrań należy zwrócić szczególną uwagę na to, do farbowania jakiego rodzaju tkanin jest on przeznaczony, ponieważ nie wszystkie farby do farbowania ubrań nadają się do farbowania wełny, satyny czy jedwabiu.

Ważna jest tutaj zawartość włókien syntetycznych w danej tkaninie. Im jest więcej włókien, tym trudniej farbuje się ubrania. Oferowane przez nasz sklep profesjonalne farby do ubrań posiadają certyfikaty, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa – użytkowanie farbowanych ciuchów nie powoduje podrażnień, uczuleń czy innych problemów skórnych.

Farby do ubrań – jak używać❓

Nie bez powodu mówi się, że tworzenie malowniczych dekoracji i wzorków jest zajęciem dla osób o nienagannej cierpliwości. Wbrew pozorom jest to sztuka, wymagająca poświęcenia jej większej ilości czasu. Przed przystąpieniem do zabawy w projektanta mody należy upewnić się, czy mamy akcesoria, które ułatwią nam zadanie.

Oprócz wyboru kolorów farb, warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak: pędzle – najlepiej różnej grubości, ale także codzienne przedmioty używane w domu, np. gąbki kuchenne lub łazienkowe. Ponadto możemy zaopatrzyć się także w specjalistyczne wzorniki.

Zatem jak używać farb do ubrań

✔️Przede wszystkim całkiem nowe materiały należy wyprać w ciepłej wodzie, aby straciły nadaną apreturę (uszlachetnienie). Suchą tkaninę maluje sie pędzlem lub innymi akcesoriami, tworząc niepowtarzalne wzorki. Po zakończeniu prac plastyczno-dekoracyjnych, pozostawiamy tkaninę do całkowitego wyschnięcia. Aby utrwalić naniesiony wzór, przeprasowujemy go żelazkiem przez cieniutki materiał na najniższej temperaturze.

✔️Możemy również utrwalić nasze dzieło modowe przez podgrzanie ubrania w piekarniku przez ok. 7-8 minut w temperaturze 150 stopni. Jeżeli malujemy tkaninę z  jedwabiu, należy najpierw rozcieńczyć farbę z wodą.

Farby do ubrań - zestaw

Wśród wielu dostępnych rodzajów farb do tkanin największą popularnością cieszą się zestawy profesjonalnych farb do malowania tkanin. Jak już wiemy, farby do materiału dobrze kryją, a ich kolory są bardzo intensywne. Ze względu na świetną przyczepność, zestaw farb do malowania ubrań nadaje sie zarówno do dekorowania bawełnianej bluzki, jak i spodni jeansowych czy torebki.

Przydatnym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup zestawu farb dla dzieci i dorosłych w tubkach lub słoiczkach z dedykowanymi pędzlami. Zestaw do malowania farbami na tkaninach jest szczególnie przydatny m.in. dla studentów Akademii Sztuk Plastycznych czy początkujących stylistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modą. Najpopularniejsze zestawy farbek do materiału występują w metalicznych tubkach, dzięki czemu pozwalają szybciej mieszać ze sobą kolory, a co najważniejsze  - praca z nimi pozwala ograniczyć kolorowy bałagan do minimum.

Farby do tkanin bezpieczne dla dzieci

➡️W naszej ofercie farb do tkanin występują takie modele, jak wspominane już farby do tkanin w tubkach. Są to produkty, które doskonale nadają się do malowania na różnego rodzaju typach tkanin. Z ich pomocą młodociany artysta może samodzielnie stworzyć dla siebie wymarzoną czapkę, unikatową koszulkę czy kolorowe, wyróżniające się na tle innych skarpetki.

➡️Nasza oferta obejmuje farby do tkanin bezpieczne dla dzieci, posiadające odpowiednie certyfikaty unijne. Ubrania czy chociażby dodatki wykonane własnoręcznie zawsze zyskują cenną wartość i są bardzo chętnie noszone przez dzieci.

➡️Malowanie farbami do tkanin uczy nasze pociechy nie tylko samodzielnego myślenia, ale także pobudza ich wyobraźnię, pozwalając wcielić się w rolę młodego projektanta mody dziecięcej. Farby do tkanin są polecane dla dzieci już od 3. roku życia. Oferowane przez nas produkty są odporne na działanie światła oraz promieni słonecznych, dzięki czemu kolory nałożone na tkaniny nie bledną.

➡️Czas schnięcia farb do tkanin bezpiecznych dla dzieci i dorosłych wynosi ok. dwie godziny. Pranie udekorowanych farbami ubrań należy nastawiać na maksymalną temperaturę 60°. Optymalna wynosi jednak 40°.