Obwoluty na dokumenty

Czym jest obwoluta? To zdecydowanie jeden z najlepszych i sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie istotnych dokumentów. Występuje w postaci osłony, która najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego.
Obwolutę zakłada się zazwyczaj na okładkę np. książki czy paszportu lub wkłada się do jej środka istotne papiery. Rodzajem obwoluty może być także antyrama.

Ofertówka

Jeden z najpopularniejszych rodzajów, jaki możemy polecić jest obwoluta ofertówka.

Dlaczego
Ofertówki to niejako rozwinięcie konceptu koszulek foliowych. Z jednej strony wykorzystuje się je najczęściej do przekazywania istotnej dokumentacji, z drugiej zaś mamy do czynienia z wersjami wyposażonymi w perforację (otwory) na grzbiecie, które pozwalają przechowywać dokumenty, np. w segregatorach.

Tym, co odróżnia ofertówkę na dokumenty od klasycznych koszulek foliowych, to grubość folii oraz kształt zgrzewu.

Ofertówka  A4

Ofertówki A4 to najbardziej popularne formaty dostępne na rynku.
Ofertówka A4 najczęściej wykonana jest z wysoko przezroczystej folii PVC ze specjalnym wycięciem na palec, które ułatwia wyjmowanie dokumentów.
☝️Bardzo praktyczna oraz reprezentacyjna będzie obwoluta A4 sztywna, która w wyjątkowy sposób zabezpieczy wszelką dokumentację przed zniszczeniem.

Ofertówka L

Kolejną wartą uwagi ofertówką jest tzw. obwoluta L, której zgrzew został zaprojektowany w kształcie litery L. Jest ona szczególnie przydatna podczas prezentacji ofert handlowych czy raportów firmowych❗️
Doskonale nadaje się do przechowywania różnorodnej dokumentacji. Warto przy jej zakupie rozważyć również nabycie specjalnego etui na dokumenty.

Obwoluta A4 U

W przypadku ofertówki A4 U, warto wziąć pod uwagę twardość oraz grubość folii.
Najbardziej praktyczna będzie obwoluta na dokumenty A4 zgrzana właśnie w literę U o grubości 0,2 mm. Można w niej przechowywać rozmaite dokumenty, aby zabezpieczyć je przez zniszczeniem oraz zagięciem.

Ofertówka A5

Obwoluta na dokumenty A5 to bardzo komfortowa w użytkowaniu obwoluta A5 szczególnie przydatna podczas prezentowania i ochrony rozmaitych dokumentów, raportów, czy ofert handlowych❗️
Ofertówki A5 najczęściej są produkowane z wysoko transparentnej folii PVC, której zgrzew występuje zarówno w formie litery L, jak i litery U.

Ofertówka A3

Obwoluta na dokumenty A3 w większości produkuje się z folii z tworzywa sztucznego, co pozwala na ochronę arkuszy papieru przed wilgocią oraz zniszczeniami.
Obwoluta A3 jest niezwykle wytrzymała na rozciąganie. Jest też odpowiednio elastyczna, co dodatkowo ułatwia odchylanie folii i wymianę jej zawartości.