Kołonotatnik

Kołonotatnik to bardzo częsty wybór notatnika lub zeszytu. Jest to nadzwyczaj praktyczny i użyteczny przedmiot, który największą popularnością cieszy się wśród uczniów klas średnich oraz studentów. Niezależnie czy będzie to kołonotatnik A4, czy kołonotatnik A5 – znajdziesz go w tej kategorii.

Pierwszą cechą, która wyróżnia kołonotatniki nad innymi produktami tego typu to oczywiście rodzaj oprawy. Kartki nie są w tym przypadku złączone przy pomocy zszywek, szyte ani klejone. Grzbiet kołonotatnika jest wyposażony w metalowe spirale, które stanowią połączenie wszystkich arkuszy. Drugą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż kartki z łatwością mogą być obracane na dolną część notatnika, czego nie posiada żaden zeszyt. Możliwość dostępu do strony lewej i prawej jedynie po przewróceniu kołonotatnika to bez wątpienia bardzo wygodna i komfortowa kwestia.

Kołonotatniki studenckie – rodzaje

Kołonotatniki są kupowane z różnych względów. Jednym mają służyć jako praktyczny domowy notatnik, inni natomiast będą wykorzystywali go nagminnie na zajęciach oraz wykładach. To głównie zastosowanie powinno być wyznacznikiem tego, jaki kołonotatnik wybrać. Okładki tworzone są ze sztywnego, laminowanego lub lakierowanego kartonu, lub twardej folii na bazie sztucznych tworzyw. Pierwsza opcja będzie dobra dla wszystkich, którzy będą stosowali taki produkt w warunkach domowych lub okazjonalnie, natomiast drugi typ z uwagi na większą wytrzymałość polecany jest dla użytkowników chcących bardziej wytrzymałych rozwiązań.
Kołonotatniki występują w różnych formatach. Najczęściej wybieranymi są jednak kołonotatniki A4 oraz kołonotatniki A5, jednak zdarzają się także kołonotatniki A6, kołonotatniki B5 oraz kołonotatniki o niestandardowym rozmiarze. Ilość kartek w produktach tego typu także jest zróżnicowana. Najmniejsze warianty sięgają 50 arkuszy, największe nawet 160.

Kołonotatniki studenckie – funkcjonalne dodatki

Niektóre kołonotatniki posiadają przekładki z registrami, które pozwalają podzielić go na kilka części. Jest to bardzo funkcjonalny dodatek, który przydaje się głównie studentom i uczniom, którzy nie chcą nosić na zajęcia kilku zeszytów naraz.