Spinacze biurowe

Spinacze biurowe to powszechne narzędzie, które służy do spinania ze sobą luźnych kartek papieru. Jest to mały, odpowiednio wygięty kawałek drutu, który został wynaleziony w drugiej połowie XIX przez naszego rodaka – Józefa Hoffmana. Od tego czasu nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością. Sprawdź szeroki wybór spinaczy biurowych w naszej ofercie.

Nie ma chyba biura, w którym nie użytkuje się tego przedmiotu. Na rynku możemy znaleźć spinacze w wielu rozmiarach oraz kolorach – jednak kształt pozostaje zazwyczaj uniwersalny. Różny jest również rodzaj wykonania tych produktów – na rynku możemy znaleźć spinacze plastikowe, które jednak za sprawą mniejszej wytrzymałości nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem.
Najlepsze spinacze biurowe są metalizowane oraz galwanizowane. Oznacza to nic innego, jak sporą odporność na wyginanie. Elementy te pakowane są w małe plastikowe pudelka lub kartoniki, co sprawia, że mogą być bezpiecznie przechowywane w szufladzie.

Spinacze biurowe do dokumentów – zastosowanie

Spinacze biurowe z drutu mogą być wykończone dodatkowo specjalnym tworzywem sztucznym, co pozwala na stworzenie wyróżniających barw. To bardzo przydatne szczególnie w codziennych pracach biurowych, ponieważ umożliwia to przypisanie poszczególnych kolorów grupom dokumentów. Spinacze do biura są także estetycznie wyglądającymi elementami wyposażenia biura.
Spinacze biurowe w naszej ofercie zazwyczaj pakowane są w opakowania zbiorcze, gdzie znajduje się 100 sztuk elementów lub więcej. Dostępne są jednak również produkty, które zawierają np. 50 sztuk spinaczy. Jest to sytuacja, w której możemy dobrać produkt indywidualnie do swoich potrzeb.
Alternatywą spinaczy mogą być także klipsy do papieru, które również posiadamy w swojej ofercie.