Blok artystyczny

Blok rysunkowy i techniczny do jedne z najważniejszych elementów wyposażenia ucznia, które zużywają się bardzo szybko. Bloki dla dzieci potrzebne są, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci w klasach 1-3, gdyż wtedy obłożenie zajęciami artystycznymi, zmierzającymi do rozwinięcia kreatywności jest największe. Zapraszamy do sprawdzenia szerokiego asortymentu i życzymy udanych zakupów.

Kreatywność oraz stawianie na umiejętności manualne od najmłodszych uczniów to bardzo ważna kwestia. Nauczanie w taki sposób wiąże się z wieloma korzyściami wobec pracy aparatu ruchu i nie tylko. Dzięki tworzeniu niepowtarzalnych dzieł dzieci mają szansę na przelanie swojej wizji świata. To pozwala im się prawidłowo rozwijać, a rodzicom i nauczycielom dojrzeć, jakie ma poczucie wartości oraz rozszyfrować wiele istotnych kwestii, o których dziecko na co dzień nie mówi.
Bloki techniczne oraz bloki papieru kolorowe to elementy, których nie powinno nigdy zabraknąć w wyprawce szkolnej oraz na półce w domu ucznia. Różnego rodzaju wycinanki, składanki, wyklejanki czy wtórzenie rysunków – do tego wszystkiego potrzebne są odpowiednie bloki. Ich rodzajów jest wiele, na szczęście niemal wszystkie znajdziesz w naszym sklepie Kolorowy-zeszyt.pl.

Blok techniczny

Bloki techniczne to niewątpliwe niezbędne wyposażenie każdego najmłodszego ucznia szkoły podstawowej. Do wyboru posiadamy bloki techniczne A4 oraz bloki techniczne A3. Cechują się one dobrą jakością i trwałością. Można wybrać spośród bloków technicznych kolorowych lub bloków białych. To materiał, który będzie idealny do wszelkiego rodzaju plastycznych i technicznych prac, między innymi wycinanek czy wydzieranek.

Blok rysunkowy

Ten rodzaj bloku cechuje się cieńszą warstwą od poprzednika. Służy także do zupełnie innych celów. Przede wszystkim stworzony jest do malowania oraz szkicowania. Z tego względu papier posiada zupełnie inne właściwości i charakterystykę. Jest jednak na tyle gruby, że nie przebija farby. To np. bloki do farb akrylowych, bloki do markerów, bloki do pasteli i węgla, czy bloki szkicowe. Posłużą one nie tylko mniejszym, ale także większym artystom.