Kredki świecowe

Kredki świecowe to znane wszystkim akcesoria, które służą dzieciom już od najmłodszych lat.
To dzięki nim nasze pociechy są w stanie tworzyć niezapomniane rysunki, uruchamiając przy tym wyobraźnię oraz kreatywność. Jedne z pierwszych kredek powinny wyróżniać się wyrazistymi kolorami oraz miękkością grafitu.

Dobre kredki świecowe

Świecowe kredki stanowią niezwykle popularne narzędzie przeznaczone do rysowania szczególnie dla dzieci. Pierwsze nietoksyczne kredki świecowe wyprodukowano pod istniejącą do dziś marką Crayola, stworzoną przez kuzynów – Edwina Binneya i Harolda Smitha.
W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele innych, znanych marek, w tym kredki świecowe duże oraz kredki świecowe małe Jumbo czy Fiorello.

Zarówno kredki świecowe grube, jak i te standardowe, występują najczęściej w wyraźnych kolorach, a ich korpusy owinięte są w kolorowy papierek.
Grafit jest najczęściej ścięty, aby ułatwić kolorowanie na papierze. Niełamiące sie kredki świecowe zostały wyprodukowane w trosce dzieci.
Najlepsze kredki świecowe mają intensywne i żywe kolory i nie brudzą rąk podczas kolorowania. Ciekawą propozycją będą kredki świecowe białe. Są one przeznaczone przede wszystkim do znakowania.

Białe kredki świecowe nadają się do pisania na gładkich powierzchniach, takich jak:
szkło,
porcelana,
plastik,
metal,
skóra.

☝️Warto podkreślić, że m.in. grube kredki świecowe są wodoodporne i nie wymagają temperowania.

Kredki świecowe wykręcane

➡️Kredki świecowe wysuwane to jedne z najbardziej ekologicznych oraz łatwych w obsłudze modeli, ponieważ mechanizm ich działania polega na wykręcaniu grafitu poprzez przekręcenie górnej części obudowy.
Kredki te mają okrągły kształt, łatwo rozprowadzają się po powierzchni i nie wymagają dużego nacisku.

Idealnie sprawdzą się wśród najmłodszych.

Kredki świecowe dla dzieci

➡️Kredki świecowe dla małych dzieci powinny być przede wszystkim grube, wystarczająco dobrze napigmentowane i bezpieczne w kontakcie ze skórą. Kredki świecowe dla niemowląt muszą ułatwiać dziecku rysowanie i pomagać rozruszać odpowiedzialne za tę czynność mięśnie dłoni.

Każdy maluch potrzebuje narzędzia, które będzie mógł z łatwością chwycić i pewnie zacisnąć w dłoni.
Z kolei kredki świecowe dla dwulatka mogą mieć różne kształty, jednak warto zadbać o to, aby zapewnić mu możliwość posługiwania się klasycznymi kredkami, sprzyjającym wykształcaniu się ruchu pęsetkowego, uznawanego za najbardziej prawidłowy.

Kredki świecowe trójkątne

Trójkątne kredki świecowe zapewniają najwyższy komfort rysowania. Kredki trójkątne świecowe są wyposażone w delikatny grafit, dzięki któremu nasze pociechy nie są zmuszane mocno naciskać na kartkę podczas wykonywania swoich pierwszych prac rysunkowych.
Kredki świecowe trójkatne mają zazwyczaj średnicę 10 mm. Kredki świecowe kształtują prawidłowy rozwój palców u dzieci.

➡️Ich cena uzależniona jest zazwyczaj od producenta oraz ilości, jaka występuje w danym zestawie.

 

Kredki świecowe zestawy

Decydując się na zakup idealnych kredek woskowych, warto wziąć pod uwagę kredki świecowe duży zestaw, w tym popularne kredki świecowe 12 kolorów oraz kredki świecowe 24 kolory.
Przy wyborze tych najlepszych, najważniejsze jest w głównej mierze spojrzenie pod kątem wygody dziecka, aby nie obciążać kości i stawów dłoni.

☝️Przypominamy, że dobre kredki świecowe do kolorowania powinny być przede wszystkim grubsze. Dużym ułatwieniem są zestawy kredek, które wyróżniają się szeroką gamą kolorystyczną, która pobudza kreatywność dzieci podczas wykonywania prac plastycznych.