Brystol

Brystole, to nic innego jak rodzaj papieru, wyróżniający się tym, że jest sztywny i gruby. Idealnie nadaje się do wycinania różnorodnych wzorów i figurek. W plastyce nazywany jest kartonem kreślarskim lub kartonem rysunkowym. Jego charakterystyczną cechą jest wysoka odporność na ścieranie.

Brystol wymiary

⭐Brystol papieru najczęściej sprzedawany jest w arkuszach oraz w rolkach.
⭐Brystol kolorowy
sprawdzi się znakomicie podczas wykonywania różnorodnych artystycznych projektów.
⭐Z kolei brystol biały będzie idealną bazą pod wybrane prace plastyczne oraz techniczne.
⭐W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się brystol ozdobny, dzięki któremu jesteśmy w stanie udekorować m.in. plakaty, prezenty, czy nawet meble w pokoju dziecięcym!

➡️W naszej ofercie dostępne są różne modele brystolu, w tym brystol brązowy oraz brystol czarny. Warto wiedzieć, że papier brystol przyda się zarówno dorosłym plastykom, jak i dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym. Zazwyczaj gramatura arkusza brystolu wynosi od 150 g./m2 do nawet 300 g./m2.

⭐Wśród najczęściej wybieranych rozmiarów można wymienić brystol A1. Wysokość formatu A1 wynosi 594 mm., czyli 59,4 cm. Z kolei szerokość formatu A1 to 841 mm., czyli 84.1 cm. My również oferujemy ten model, w tym brystol kolorowy A1.
⭐Kolejna propozycja, która sprawdzi się podczas wykonywania prac plastycznych i technicznych to brystol 100x70, czyli znany artystom brystol kolorowy B1. Należy pamiętać, że wymiary arkuszy papieru z szeregu B stanowią średnią geometryczną z dwóch odpowiadających wymiarów szeregu rozmiarowego A.

☝️Taki karton brystol idealnie nadaje się zarówno do rysowania, jak i wycinania, prac manualnych oraz do zadruku offsetowego i cyfrowego.
✔️Pod uwagę warto wziąć także karton kolorowy A2. Jest to dość duży format arkusza brystolu. Dzięki wymiarom 420 x 594 mm., nadaje się przede wszystkim do drukowania map oraz zdjęć o wysokiej rozdzielczości, a także do szkicowania i rysowania. Ponadto jest on wykorzystywany na dużą skalę w branży reklamowej.
✔️Na brystolu A2 drukuje się np. kalendarze ścienne oraz rozmaite plakaty reklamowe.
Do tworzenia różnorodnych wycinanek oraz ozdób, idealnie sprawdzi się karton kolorowy A4. Jego wymiary wynoszą dokładnie 210 x 297 mm. Drukowane są na nim nieco mniejsze plakaty, większe ulotki, foldery, katalogi reklamowe czy chociażby broszury informacyjne.
✔️Jeżeli mamy styczność z materiałami reklamowymi, to warto będzie wziąć pod uwagę również karton kolorowy B2. Ten format jest  wykorzystywany w głównej mierze do drukowania projektów, szkiców i map. Wymiary formatu B2 w milimetrach wynoszą odpowiednio 500 x 707 mm.

➡️Następną propozycją dostępną w naszej ofercie jest karton kolorowy A3.
⭐Taki brystol A3 kolorowy jest dwukrotnie większy od formatu A4. Dzięki wymiarom 297 x 420 mm. jest on najczęściej wykorzystywany podczas prezentacji różnego rodzaju wykresów, plakatów, planów czy szkiców przez np. architektów bądź konstruktorów. Dzięki odpowiednim rozmiarom, zapewnia lepszą czytelność oraz przejrzystość.
☝️Format ten jest również często stosowany w przedszkolach i szkołach przez dzieci np. podczas zajęć z plastyki czy techniki.

➡️Wybór najbardziej właściwego arkusza brystolu zależy przede wszystkim od potrzeb i rodzaju pracy plastycznej.
Podsumowując –
brystol biały (bez względu na format) z dużym powodzeniem może posłużyć jako baza do tworzenia różnego rodzaju prac plastycznych.
✅Z kolei brystole kolorowe sprawdzą się perfekcyjnie do przelewania na papier nieco bardziej skomplikowanych artystycznych idei. Zarówno przy bardziej stonowanych, jak i kolorowych arkuszach, można wycinać rozmaite wzory, szablony czy figurki, które następnie wystarczy jedynie wyciąć i nawlec np. na sznurek jutowy, czy wstążkę.
✅Kolorowy karton
z pozoru może wydawać się czymś zwyczajnym, jednak po zetknięciu się z nim łatwo uświadomić sobie, że jest on bardzo plastycznym materiałem, z którego możemy wykreować rozmaite rzeczy. Przy użyciu nożyczek oraz odrobiny kleju będziemy mogli wykonać np. ozdobne pudełka, dekoracje świąteczne i wiele innych pomysłowych oraz unikatowych przedmiotów.
✅Brystol biały sprawdzi się perfekcyjnie podczas kolorowania lub malowania prac plastycznych. Nasz brystol charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz doskonałą gramaturą. Jego faktura tworzy idealny materiał do rysowania, malowania, a także naklejania na niego dowolnie wybranych elementów.
✅Ten brystol papieru najlepiej sprawdzi się zarówno w szkole na lekcjach plastyki i techniki, jak i w domu, gdzie pobudzi kreatywność dziecka.