Farby tempera

Farby tempera to prosty sposób na zaznajomienie dzieci z technikami malowania. Są nietoksyczne, przez co idealnie nadają się do malowania palcami lub zabawy w formie odciskania dłoni na papierze.

Mogą być stosowane na różnych powierzchniach, a dzięki temu, że szybko schną w porównaniu z innymi rodzajami farb, są często pożądane.

Farby typu tempera

Tempera farba produkowana jest przez wiele znanych marek, w tym Happy Color. Farby tempery mają formułę emulsji. Tempery farby są mieszanką pigmentu, emulsji temperowej, oleju oraz wody lub kleju w formie wodnego roztworu.

W zależności od tego, czego jest więcej – czy wody czy oleju, rozróżniamy tempera farby suche oraz tłuste. Farba tempera jest wodorozcieńczalna, czyli innymi słowy rozpuszczająca się pod wpływem wody. Jest to jedna z wielu dostępnych na rynku farb.
Rodzaj tempery jest zależy od ilości wody lub oleju. Farby tempera dla dzieci są przeznaczone do malowania na wielu różnych powierzchniach, w tym na papierze, tekturze, glinie, modelinie, drewnie i tynku. Farba tempery pozwala na uzyskanie bardzo żywych oraz intensywnych barw.
Jedną z najbardziej uniwersalnych jest farba tempera czarna.

Farby tempera w tubkach i butelkach

➡️Farby tempery w tubkach oraz  farby tempery w butelkach  można stosować warstwowo. Zarówno farby tempera w tubkach jak i farba tempera w butelce cechują się dużą gęstością, co świadczy o niesamowitej precyzji przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającej swobody w malowaniu.

Zachowanie wyrazistych kolorów jest możliwe nawet przy zastosowaniu dużego stopnia rozcieńczenia np. farby tempera w tubie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkie dostępne formy tempery w atrakcyjnych cenach.

Farby tempera pojemność

Tempera pochodzi od słowa „temperare”, czyli łacińskiego odpowiednika zwrotu „mieszanie”. Proszkowe pigmenty łączy się z wodą, konserwantami oraz spoiwami na bazie żywności, aby uzyskać gładką farbę o kremowej teksturze i niedrażniącym aromacie.

W sprzedaży dostępne są różne pojemności tych farb, w tym:
farby tempera 1l
farby tempera 500 ml.

Warto wiedzieć, że farby tempera 1l sprawdzą się szczególnie w szkołach na lekcjach plastyki. Są bardzo wydajne, dzięki pojemnej butelce.
Równie ciekawą alternatywą jest farba tempera 500 ml. Każda oferowana przez nas tempera jest warta uwagi – zarówno farby litrowe tempery, jak i  farby tempera 500ml. Każda posiada bardzo dobre właściwości kryjące.

Farba tempera 1000ml sprawdzi się doskonale również na różnego rodzaju festiwalach, w których sztuka plastyczna z wykorzystaniem farb będzie odgrywała pierwsze skrzypce.
Z kolei farba tempera 0,5l może posłużyć jako emulsja do malowania podczas konkursów plastycznych organizowanych w szkołach. Jest ona nie tylko poręczna, ale i wydajna.

➡️W naszej ofercie znajdziecie m.in. farby tempera 1000 ml oraz farba tempera 500ml w niskich cenach.

Farby tempera zestaw

Najbardziej popularne będą farby tempera 12 kolorów. Paletę dostępnych barw można śmiało rozszerzyć mieszając różne kolory, a także wykorzystać możliwość miksowania ich z farbami wodnymi.
Farby tempera zestaw są szczególnie przydatne podczas wykonywania różnorodnych malowideł.

Farby tempery cena

Wiemy już na czym polega działanie produktów tempery farby. Cena uzależniona jest zazwyczaj od producenta oraz pojemności, w jakiej oferowane są te wyroby.

☝️Przypominamy, że dobrej jakości farba tempera cechuje się trwałymi, odpornymi na światło kolorami oraz wysoką odpornością na ścieranie i dużą intensywnością barw, a także płynną konsystencją.
Cena zwykle zachęca do zakupu. Niektóre zestawy pakowane są w specjalny kartonik z plastikową szufladką.