Kredki akwarelowe

Kredki akwarelowe łączą w sobie precyzję ołówków z właściwościami, jakie przypisywane są farbom wodnym.
Bez względu na to, jakich
kredek poszukujemy do warsztatu swojego lub swoich dzieci, warto mieć na uwadze zakup formy akwarelowej, ponieważ kredki te na pierwszy rzut oka przypominają nam tradycyjne modele ołówkowe.

Kredki akwarelowe do rysowania

Akwarelowe kredki posiadają kolorowy grafit wodno przepuszczalny. Oznacza to, że akwarele kredki po kontakcie z wodą zachowują się niczym farby akwarelowe, ponieważ narysowany fragment rozmazuje się na powierzchni tak, jak podczas malowania tymi właśnie farbami.
Stąd też druga nazwa tych akcesoriów – kredki wodne. Wszystko to za sprawą wilgotnego pigmentu, który jest bardzo podobny do zastosowanego we wspomnianych wyżej farbach akwarelowych. Kredki akwarele możemy stosować zarówno na sucho, jak i na mokro.

I tak np. kredki akwarelowe dla początkujących, w tym  kredki akwarelowe dla dzieci w pierwszej wersji będą działały podobnie do modeli ołówkowych, z tą różnicą, że rysowana kreska będzie bardziej wyrazista ze względu na naturalną wilgotność grafitu.

➡️W naszej ofercie dostępne są zarówno kredki akwarelowe cieliste, tęczowe kredki akwarelowe, jak i kredki akwarelowe metaliczne. Ten rodzaj kredek ma bardzo szerokie zastosowanie w plastyce.

Miękkie kredki akwarelowe mogą służyć m.in. do szkicowania rysunku, który będzie wypełniony farbami (na sucho), do wypełniania drobnych elementów pracy plastycznej (na sucho), do wykańczania elementów pracy malowanej farbami akwarelowymi (na mokro), czy chociażby do rysowania na sucho i uzupełniania tła na mokro (poprzez zwilżenie końcówki kredki wodą).
Dla dzieci idealne będą kredki akwarelowe do kolorowanek, pozwalające wykazać się kreatywnością oraz pobudzające wyobraźnię.

☝️Warto zaopatrzyć swój warsztat w kredki akwarelowe. Papier jest dla nich najlepszym podłożem do malowania. W sprzedaży mamy różne kredki akwarelowe.
Marki oferujące te narzędzia plastyczne to znane oraz zaufane firmy produkcyjne, których priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości produktów w atrakcyjnej cenie.

Kredki akwarelowe profesjonalne

Najlepsze kredki akwarelowe w stosunku do kredek ołówkowych powinny być przede wszystkim miękkie i dość kruche. Profesjonalne kredki akwarelowe dobre jakościowo wyróżniają się intensywnym pigmentem.
Dobre kredki akwarelowe posiadają kolory, które po rysowaniu na sucho powinny być żywe oraz wyraziste. Wśród polecanych marek wyróżniane są przede wszystkim Astra, Staedtler oraz Faber-Castell.

☝️Kredki akwarelowe muszą być dobre, ponieważ mają za zadanie zapewnić różnorodne efekty – od subtelnych po nieco bardziej wyraziste.
Kredki akwarelowe najlepsze pozwalają na zabawę kolorami oraz cieniowanie bez konieczności użycia farb.

Kredki akwarelowe zestaw

Kredki akwarelowe oferowane są w zestawach składających się z następujących kompletów:
kredki akwarelowe 12 kolorów,
kredki akwarelowe 24 kolory,
kredki akwarelowe 36 kolorów 
kredki akwarelowe 48 kolorów.

➡️Uniwersalny oraz średni ilościowo zestaw obejmuje kredki akwarelowe 36 kol. Tak duża paleta dostępnych barw oraz kompletów sprawia, że zarówno kredki akwarelowe 36, jak i kredki akwarelowe 24 kol są bardzo chętnie wybierane nie tylko przez amatorów, ale i również profesjonalnych artystów plastyków.

Kredki akwarelowe ceny

Wiemy już na czym polega działanie produktów kredki akwarelowe. Cena uzależniona jest w dużej mierze od producenta oraz ilości kredek w zestawie.
Pamiętajmy, że dobrej jakości kredki akwarelowe cechuje miękkość oraz kruchość grafitu. Ponadto przypominamy, że kredki akwarelowe z zewnątrz przypominają nam tradycyjne, klasyczne kredki ołówkowe. Różnica polega właśnie w graficie.

☝️Akwarele kredki zamiast twardego barwionego wnętrza posiadają wodno rozcieńczalny pigment.