Paleta do malowania farbami

Paleta do malowania farbami stanowi nieodłączny element każdego dobrze zorganizowanego artysty malarza czy malarza amatora. Dzięki niej w bardzo prosty sposób można stworzyć sobie bazę kolorystyczną do malowania określonego obrazu – czy to na papierze, czy na płótnie.

Paleta do farb

Paleta na farby to proste narzędzie malarskie produkowane w formie zaokrąglonej płytki, służące do rozmieszczania farbek potrzebnych do malowania wraz z ich swobodnym mieszaniem, rozcieńczaniem czy łączeniem w celu uzyskania idealnego zestawienia kolorów.

Paletka do malowania farbami dostępna w naszej ofercie występuje nie tylko w formie owalnej, ale i prostokątnej, co pozwala na dostosowanie palety do malowania do swoich oczekiwań i potrzeb. Plastikowe paletki do malowania farbami szczególnie sprawdzają się w przypadku akryli, akwareli oraz temper. Są bardzo lekkie i łatwe w czyszczeniu, choć mało trwałe. Z kolei dla wszystkich poszukujących trwałych rozwiązań, idealnie sprawdzi się paleta na farby drewniana. Jest ona wyjątkowo solidna i odporna na uszkodzenia.