Kalka techniczna a4

Kalka techniczna A4 nazywana jest również kalką kreślarską. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem – od tradycyjnego kopiowania do zastosowania praktycznego, np. odwzorowania elementów przy wykonywaniu haftu.

Podczas zakupu kalki technicznej w rozmiarze A4 warto zaopatrzyć się również w inne, przydatne akcesoria – wszystkie dostępne w naszym sklepie.

Kalka A4

Kalka kopiująca A4 ma bardzo szerokie zastosowanie. Składa się z przezroczystego papieru, którego używamy do wykonywania rysunków technicznych. Kalka kreślarska A4 jest cenionym artykułem papierniczym.
Została wynaleziona w roku 1806 przez Ralpha Wedgewooda, który stworzył urządzenie do pisania dla niewidomych, gdzie papier węglowy grał pierwsze skrzypce.

Najwygodniejszą formą, z jaką możemy się spotkać, jest kalka techniczna blok A4. Aby rozpocząć pracę z kalką, w pierwszej kolejności należy na wybraną ilustrację przyłożyć kalkę i odrysować na niej widoczny pod spodem wzór za pomocą ołówka.
Kolejnym krokiem jest odwrócenie kalki na drugą stronę i dokładne przyłożenie do dekorowanej powierzchni.

Dla nienagannej precyzji warto skorzystać z modelu milimetrowego, czyli kalki A4 kratka, która jest bardzo praktyczna i funkcjonalna – n
adruk wykonany na odwrotnej stronie pozwala na wymazywanie bez uszkodzeń linii podziałki.
Blok kalka A4
jest wytrzymały na oddziaływanie czynników zewnętrznych, nie żółknie, a naturalne, bezkwasowe pH gwarantuje odpowiednią jakość produktu niezależnie od czasu przechowywania.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo również arkusze, w tym kalkę techniczną A4 100.

A jakie jeszcze rodzaje są warte uwagi
Polecamy w szczególności kalkę ołówkową A4, gdzie znajdziemy tradycyjną kalkę fioletową oraz białą. Kalkę ołówkową używa się przede wszystkim do tworzenia kopii, w której wykorzystywana jest siła nacisku.
Zaletą w tym przypadku jest fakt, że wzór odbija się dokładnie w tę samą stronę jak na oryginale, zatem nie trzeba niczego odwracać.

Kalka A4 cena

Cena kalki technicznej A4 jest w dużej mierze uzależniona od modelu, wymiaru, jak i samego producenta.
Przykładowo – zarówno kalka sprzedawana w rolce, jak i kalka oferowana w bloku, to zróżnicowane artykuły papiernicze.

☝️Przedstawienie uśrednionych cen poszczególnych kalek nie jest wcale takie proste, jednak należy przyjąć, że koszt kalki technicznej A4 za 100 sztuk oscyluje w granicach 70-85 złotych.