Bibuła

Bibuła oraz krepina to często dwa ze sobą mylone produkty i nie ma nic w tym dziwnego. Ich budowa jest dość podobna, szczególnie jeżeli porównamy krepinę do marszczonej bibuły. Mówiąc jak najprościej krepina, jest grubszym materiałem papierowym, za pomocą którego można tworzyć piękne ozdoby.

Każdy z nas chociaż raz w życiu widział tak przepiękne dzieła jak kwiaty z krepiny, lub róże z tego właśnie materiału. Fani rękodzieła często tworzą takie prace. Należy jednak podkreślić, że nie tylko dorośli korzystają z zasobów, jakie oferuje ten materiał. Również dzieci chętnie sięgają po krepinę w szkole oraz w domu i za jej pomocą tworzą efektowne ozdoby. Co to jest krepina? Jest to artykuł papierniczy, który może być wykorzystywany na wiele sposobów do tworzenia zapierających dech w piersi prac.

Co to bibuła?

Następne nurtujące nas często pytanie jest takie, czym jest bibuła. Zacznijmy od tego, że występują dwa jej podstawowe rodzaje. Jest to bibuła gładka oraz bibuła marszczona. Oba materiały posiadają bardzo wysokie właściwości chłonne. Pierwszy jej rodzaj jest cienka, natomiast bibuła karbowana ma grubszą strukturę  i jest bardziej podatna na zmianę kształtu.

Bibuła gładka i marszczona – na Kolorowy-zeszyt.pl

Uwielbiasz kreatywną pracę oraz rękodzieło? Potrzebujesz artykułów szkolnych dla swojego dziecka? Jesteś w dobrym miejscu. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór produktów do szkoły, artykułów plastycznych oraz artykułów kreatywnych. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi kategoriami i życzymy udanych zakupów.