Miękkie Ołówki Do Rysowania

Miękkie ołówki do rysowania będą niezbędne w piórniku każdego ucznia oraz pasjonata plastyki. Na dobry początek powinny być to ołówki z oznaczeniami 2B, 3B i 6/8B.
Ołówki miękkie, czyli B, to najbardziej typowe oraz podstawowe ołówki przeznaczone do rysowania, które sprawdzą się podczas wykonywania niewielkich szkiców, dużych rysunków, cieniowania, a także budowania kontrastu
.

Miękkie ołówki

Ołówki miękkie to najczęściej modele drewniane. Są one najpopularniejsze, najtańsze oraz dostępne niemal od ręki.
To właśnie miękkie ołówki do rysowania bardzo często towarzyszą uczniom podczas lekcji plastyki. Ich jedynym minusem jest konieczność temperowania oraz to, że bardzo często się łamią.

Na rynku mamy dostępne ołówki miękkie i twarde. Te drugie, oznaczane są literą H, miękkie, oznaczane są literą B oraz pośrednie, które znakuje się jako HB i F.

Twardość lub miękkość ołówka zwiększa się wraz z cyfrą, umieszczaną przy danej literze. Wynika z tego, że ołówek B9 jest najmiększy, zaś H9 – najtwardszy.

Ołówki miękkie oznaczenia

Jak już wspomnieliśmy, ołówki miękkie do rysowania oznaczone są literą B. I znane są wszystkim miłośnikom plastyki.
Miękkie ołówki do rysowania powinny pojawić się w zasobach każdego, kto wręcz ubóstwia zajęcia plastyczne. Do rozpoczęcia zajęć z rysunku nie wystarczy tylko jeden ołówek. Różnorodne dziedziny i techniki wymagają zastosowania zgoła odmiennych narzędzi. Stąd nie może nam zabraknąć żadnego z… trzech ołówków.

Na początek warto zakupić następujące modele:
ołówek miękki 2B,
3B i 
6/8B, o których już wspominaliśmy.

☝️Ołówki miękkie B to najbardziej typowe ołówki przeznaczone do rysowania, które znakomicie sprawdzą się podczas szkicowania oraz rysowania, a także cieniowania i kontrastowania na papierze.

Miękki ołówek do nauki pisania

Miękki ołówek do pisania będzie idealny dla dzieci rozpoczynających naukę pisania liter w szkole.

Jaki będzie najlepszy

➡️Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów.
Najpopularniejsze z nich, to: ołówki miękkie do szkicowania. Gwarantują one swobodne pisanie. Dzięki nim bardzo łatwo jest poprawić ewentualne błędy, jakie najczęściej są popełniane przez dzieci w wieku szkolnym.

➡️Warto zatem postawić na miękki ołówek do pisania, który wyróżnia się na tle tradycyjnych ołówków. Najważniejsze, aby były grubsze i posiadały trójkątny przekrój.
Dzięki temu łatwo trzymać w dłoni taki ołówek, a tym samym mniej obciążać mięśnie dłoni.