Ołówki HB

Ołówki HB to modele o pośredniej twardości. Można się z nimi spotkać zdecydowanie najczęściej. Ich grafit jest łatwo ścieralny i nadaje się zarówno do pisania, jak i do rysowania.
Im więcej grafitu w ołówku, tym będzie on bardziej miękki, a ślady po nim ciemniejsze. Z kolei im więcej kaolinu, tym ołówek będzie twardszy, a ślady po nim jaśniejsze.

Ołówek HB

Po oznaczeniach danego ołówka możemy stwierdzić, do jakiego typu pracy najlepiej go użyć. Wybór jest ogromny, co daje nam pewnego rodzaju wyobrażenie o możliwości zastosowań samych ołówków.
Ołówki HB są zdecydowanie najpopularniejsze na rynku.

Najlepsze będą te sprzedawane w zestawie z gumką. W sumie istnieje 20 stopni twardości ołówków:
9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B, 9B.

Do codziennej pracy zdecydowanie polecamy ołówek BIC, posiadający elastyczny korpus oraz odporny na złamania grafit. Niektóre modele produkowane są w ponad 50% z materiałów przetworzonych, co dodatkowo pozwala dbać o środowisko.

Ołówki do rysowania

➡️Ołówki trójkątne do rysowania są szczególnie polecane dzieciom. Dzięki ergonomicznej budowie bardzo ładnie leżą w dłoni i ułatwiają zarówno rysowanie, jaki i pisanie. Ciekawym rozwiązaniem jest ołówek bezdrzewny.
Jest to model wykonany w całości z grafitu owiniętego wyłącznie folią, aby nie brudził rąk. Ten ołówek nie jest wyposażony w drewnianą obudowę.

W naszej ofercie znajdziecie różne modele ołówków do rysowania, w tym:
Staedtler ołówki – wykonane z drewna cedrowego, wyjątkowo odporne na złamania dzięki klejonemu na całej długości grafitowi,
ołówki BIC – bezdrzewne, wykonane z żywicy syntetycznej,
ołówki KOH-I-NOOR – charakteryzują się najwyższą czystością grafitu, wykonane z drewna cedrowego i pokryte kilkoma warstwami połyskliwego lakieru,
ołówki Faber Castell – grafit na całej powierzchni sklejony jest z drewnianą oprawą, co sprawia, że jest wyjątkowo odporny na pękanie,
ołówek Rotring – automatyczny, w plastikowej oprawie z metalowymi wstawkami, wyposażony w gumowy uchwyt, który gwarantuje komfort użytkowania i wysoką precyzję szkiców.

Ołówek dla leworęcznych

➡️Posiadamy również takie produkty, jak ołówek Stabilo dla leworęcznych. To pierwszy ergonomiczny ołówek zaprojektowany specjalnie z myślą o odmiennych potrzebach leworęcznych.
Warto także wyposażyć się w nakładki na ołówek dla leworęcznych, które będą niezastąpionymi towarzyszami np. w podróżach służbowych.

Stabilo dla leworęcznych posiada trójkątny kształt oraz antypoślizgowe wypustki, które są gwarancją odprężenia podczas pisania oraz rysowania.