Masy plastyczne

Glinka i masa plastyczna to dwa produkty, które używane są przez początkujących lub zaawansowanych artystów pragnących stworzyć nietypowe dzieło z użyciem niecodziennych materiałów. Dzięki nim możliwe jest stworzenie zapierających dech w piersi dekoracji. Dla dzieci to szansa na rozwój kreatywności oraz zdolności manualnych. Zapraszamy na udane zakupy.

Glinka

Materiał ten cechuje się tym, że schnie na powietrzu oraz nie wymaga obórki termicznej. Większość glinek po wyjęciu z opakowania utwardza się w ciągu kilku godzin, tworząc opływowy wgląd.

Masy plastyczne

W każdym dziecku drzemie nieposkromioną chęć tworzenia. Ich mózgi potrzebują ciągłej stymulacji i rozwoju, tak więc najmłodsi uwielbiają eksperymentować z różnymi materiałami, tworząc z nich własne dzieła sztuki. Przez taką zabawę możliwy jest rozwój zdolności ruchowych, kreatywności oraz wyobraźni. Masa plastyczna jest materiałem, który pozwoli właśnie na uzyskanie powyższego efektu.
Popularna plastelina umożliwi dziecku tworzenie nieograniczonych kształtów i form – zwierzątek, figurek ludzi, czy kwiatów. Masy plastyczne to spora doza frajdy i zajęcie, które pochłonie nie tylko najmłodszych. To również wspaniały sposób na spędzenie czasu razem z rodzicami.