Modelina dla dzieci

Modelina to utwardzalna masa plastyczna, która swoimi właściwościami modelarskimi przypomina przed utwardzaniem plastelinę.
Modelina plastyczna
jest z jednej strony formą zabawki, z której korzystają dzieci podczas rozmaitych zajęć plastycznych, zaś z drugiej jest to materiał stosowany przez zawodowych artystów-plastyków do produkcji rzeźby użytkowej oraz wymyślnej biżuterii.

Modelina kolorowa

Modelina pastelowa jest szczególnie przydatna podczas kreatywnych zajęć plastycznych. Podobnie jak inne artykuły plastyczne dla dzieci, sprawdzi się niemal wszędzie – w domu, w przedszkolu, w szkole, a nawet na pikniku.
Profesjonalna modelina będzie idealna podczas wykonywania różnorodnych figurek plastycznych. Modelina profesjonalna doskonale nadaje się do kreowania rozmaitych modeli oraz makiet, które zachwycają różnorodnością.

Najbardziej uniwersalne są dwie: biała modelina oraz czarna modelina.
Obie przydadzą się szczególnie jako forma uzupełniająca różnorodnych detali.

Bestsellerem stała się modelina ceramiczna. Jest ona bardzo miękka i plastyczna, dzięki czemu z łatwością można formować z niej różnorodne elementy przestrzenne o wygładzonej powierzchni oraz delikatnej strukturze.
Pracę z modeliną ceramiczną najlepiej wykonywać zwilżonymi dłońmi. Ponadto jest samoutwardzalna – pozostawiona w ciepłym pomieszczeniu wysycha do 2. tygodni. Jeśli zależy nam na stworzeniu nieco większej formy przestrzennej, warto nabyć produkt modelina 1 kg.

Modelina termoutwardzalna

Modelina utwardzalna to giętka masa, która pod wpływem wysokiej temperatury traci swoje właściwości plastyczne. Dzięki temu, możemy z niej wykonać trwałe figurki oraz ozdoby, np. wymyślną, niecodzienną biżuterię.
Modelina termoutwardzalna w zależności od producenta, może różnić się metodą utwardzania (głównie temperaturą i czasem). Warto zatem przed procesem utwardzania sprawdzić tę informację na opakowaniu. Istnieją dwie podstawowe techniki.

➡️Pierwsza z nich polega na wykorzystaniu piekarnika. Modelina do pieczenia powinna być utwardzana następująco: piekarnik należy nagrzać do 100-110 stopni, umieścić w nim nasze dzieło z wykorzystaniem produktu modelina do piekarnika, a następnie piec przez okres 10-15 minut. Wtedy będziemy mieli pewność, że cały proces przebiegnie pomyślnie, a nasza praca nie pójdzie na marne.

Modelina do wypiekania jako modelina utwardzalna może być również utrwalona poprzez gotowanie. Jest to nieco prostsza metoda, jednak ma też swoje wady. Minusem jest spore ryzyko uszkodzenia modeliny oraz wystąpienie białego nalotu, który osadza się na wykonanej przez nas figurce.
Tutaj główną przyczyną jest osad z kamienia wytrącony z wody. Można jednak zminimalizować ryzyko tego procesu poprzez zastosowanie wody destylowanej. Najwygodniejszą formą jest jednak modelina ceramiczna samoutwardzalna.

Modelina dla dzieci

Kolejną propozycją będzie modelina dla dzieci. Zestawy oferowane przez producentów tych mas plastycznych są pełne kolorów, co jeszcze bardziej intryguje dzieci i zachęca do zabawy. Warto pobudzać kreatywność swoich pociech już od najmłodszych lat.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. zestaw modelina dla 2 latka. Pierwsza masa plastyczna musi być w pełni bezpieczna dla dziecka, a kolory powinny być jasne, zaś konsystencja miękka. Taka modelina może być używana wielorazowo.
Ciekawym rozwiązaniem będzie także modelina zestaw dla dziewczynek. Występuje ona najczęściej w formie kolorowej masy brokatowej, która pięknie się mieni, zachęcając do tworzenia różnorodnych figurek.

Modelina zestaw

Modelina zestaw kreatywny został stworzony z myślą o najmłodszych. Modelina duży zestaw będzie idealnym wyborem. Należy podkreślić, że jedynym ograniczeniem przy tworzeniu przedmiotów z modeliny jest wyobraźnia.

Modelina duże opakowanie dostarczy każdemu dziecku wiele godzin ekscytującej zabawy, która pozwoli rozwinąć zdolności manualne oraz wyobraźnię.
Zestaw modeliny będzie idealnym pomysłem na prezent dla dziecka, które lubi wykonywać prace plastyczne oraz samodzielne tworzyć rozmaite rzeczy.
Najczęściej kupowane są następujące zestawienia: modelina 12 kolorów, modelina 18 kolorów oraz modelina 24 kolory.

Modelina artystyczna

Modelina jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym również przy tworzeniu biżuterii.
Modelina do robienia kolczyków wyróżnia się kilkoma właściwościami. Po pierwsze jest nieco twardsza od plasteliny, dzięki czemu nie roztapia się w dłoniach tak szybko jak np. plastelina.

Modelina do biżuterii pozwala tworzyć precyzyjne elementy o dużej wytrzymałości. Modelina do figurek jest idealna zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Modelina cena

☝️Cena modeliny waha się w zależności od pojemności, wielkości zestawu oraz przeznaczenia. W naszej ofercie znajdziecie różne formy modeliny w atrakcyjnych cenach.

Posiadamy masy plastyczne najwyższej jakości, które podbiły rynek artykułów plastycznych.