Datownik pieczątka

Datownik to praktyczne narzędzie, które potrzebne jest wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zachowania chronologii wystawionych dokumentów. Jest to niezawodny produkt, który odciąża pracowników biurowych i pomaga automatycznie i powtarzalnie zmieniać cyfry. 

Datowniki używane są zazwyczaj w firmach, urzędach oraz instytutach państwowych.
Automatyczne powtórzenia datownika znacznie ułatwiają pracę i zwiększają jej wydajność. To niemal podstawowe wyposażenie biura. Datownik jest przydatny we wszelkiego rodzaju korespondencjach, dostawach towarów, potwierdzeń odbioru towaru lub gotówki, wystawiania faktur itd.

Jak wykorzystać datownik w firmie?

Datowniki są użytkowane nierzadko w służbie zdrowia podczas podbijania recept, badań, czy zleceń oraz zwolnień lekarskich. Znajdują swoje zastosowanie także w administracji publicznej, magazynach oraz wszędzie gdzie istnieje potrzeba potwierdzenia odbioru dokumentacji lub towaru.

Datowniki jako rodzaj pieczątki

Ciekawym rozwiązaniem są datowniki z tekstem. To rodzaj stempla, który może zostać wykorzystany jako pieczątka osobista lub firmowa. Można na niej umieścić dowolny napis np. „polecony” czy „pilne”. Oznaczenie potrzebnych dokumentów stosowną datą bywa kluczowe wobec sporów lub niedomówień. Z tego powodu datownik oraz numeratory powinny stanowić podstawowe wyposażenie przedsiębiorstw, oraz małych firm.

Numeratory — uniwersalne stemple do biura

Numeratory to bardzo podobna grupa produktów. Pozwala na szybkie i łatwe porządkowanie wielu dokumentów. To narzędzie pozwala na automatyczną zmianę cyfr po każdorazowym odbiciu. Są niezwodne podczas oznaczenia wielu dokumentów naraz, które muszą mieć odpowiednie numery (np. faktury, biletu parkingowe oraz wejściówki). Jest to urządzenie, które nie zawodzi nawet podczas wykonywania tysięcy odbić.