Temperówka metalowa

Metalowa temperówka to idealne narzędzie do ostrzenia kredek oraz ołówków.
Przydaje się zarówno w zaciszu domowym, jak i w szkole czy w biurze.

Pierwszą temperówkę wymyślił Francuz C.A. Boucher w 1822 roku, jednak nie zgłosił wynalazku do urzędu. Patent zgłosił inny Francuz – Bernard Lassimonne 6 lat później.

Metalowa temperówka

Każdy rysunek techniczny wymaga odpowiednich narzędzi, które ułatwią jego wykonanie. Podstawą jest dobry ołówek, blok techniczny, gumka do gumowania, linijka lub ekierka oraz… temperówka do kredek.
Dzięki niej będziemy w stanie naostrzyć zarówno ołówki, jak i kolorowe kredki.

Najbardziej ergonomicznym modelem jest temperówka metalowa pojedyncza. Przydaje się w szczególności osobom, które wykonują rysunki dla początkujących. Jest to minimalistyczna forma strugaczki, która zmieści się w każdym, nawet najwęższym piórniku.

Z myślą o przyszłych rysownikach polecamy w szczególności model temperówka Maped metalowa. Została ona wyposażona w solidne, stalowe ostrze z ergonomicznymi rowkami, ułatwiającymi poprawny oraz bezpieczny chwyt.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne rodzaje temperówek – rysunek dzięki nim będzie wykonany szybko i solidnie.

Temperówka metalowa do grubych kredek

Rysunek dla dzieci mogą wykonać zarówno rodzice, jak i rodzeństwo czy inne osoby bliskie maluchom. Warto w tworzenie plastycznego dzieła zaangażować same dzieci, aby mogły rozwinąć swoją kreatywność i pobudzić wyobraźnię.
Oprócz kolorowych kredek warto mieć pod ręką również odpowiednią strugaczkę.

Do grubych kredek, które najlepiej odpowiadają potrzebom mniejszych dzieci, warto zakupić model temperówka metalowa podwójna. Zawiera on miejsce do ostrzenia zarówno grubych, jak i tradycyjnych kredek.
Niezastąpione będą także temperówki z pojemniczkiem na odpady.

Temperówka czy strugaczka?

Jak już wiemy, temperówka służy do ostrzenia kredek oraz ołówków. Temperówki ręczne najczęściej są wyposażone w niewielkie ostrze umieszczone w uchwycie ze stożkowym otworem.

Istnieją również ostrzałki, w których ołówek lub kredka, są obracane za pomocą specjalnej przekładni napędzanej ręczną korbką lub minimalistycznym silniczkiem elektrycznym. W zależności od regionu Polski oraz środowiska, temperówka posiada wiele nazw potocznych.

Dla przykładu –
strugaczka to nazwa używana przez mieszkańców Małopolski,
z kolei naostrzyk to termin stosowany przez społeczność Górnego Śląska,
zaś gwara uczniowska opiera się na słowie temperka.

☝️Dla każdego coś miłego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnorodne temperówki w atrakcyjnych cenach.