Piankolina masa plastyczna

Piankolina to kreatywna forma zabawki, która produkowana jest w postaci lekkiej i miękkiej kuleczkowej masy piankowej. Dzięki elastyczności, można z niej formować dowolne kształty.
Jest to wdzięczny materiał przeznaczony w głównej mierze dla dzieci, który nie brudzi rąk, ubrań oraz powierzchni.

Piankolina

Masa piankowa w formie piankoliny kuleczkowej jest bardzo przyjemna w dotyku. Łatwo jest ją formować oraz modelować, co pozwala na pobudzenie kreatywności – szczególnie wśród najmłodszych.
Piankowa masa z kuleczkami
to nie tylko gwarancja doskonałej zabawy, ale również rozwoju dziecka. W naszej ofercie znajdziecie różnorodne zestawy kolorystyczne piankoliny samoutwardzalnej.

☝️Warto wiedzieć, że piankolina masa plastyczna stanowi doskonałą alternatywę dla ciastoliny, plasteliny lub piasku kinetycznego. Po ulepieniu z niej wybranego kształtu, magiczna piankolina odbija się od podłoża niczym piłka, którą znamy z podwórkowych zabaw.
Jest to w pełni bezpieczna plastyczna masa piankowa, ceniona zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Stanowi doskonałą alternatywę dla lubiących zabawy sensoryczne.

Warto wiedzieć, ze subtelne zagniatanie tej puszystej masy piankowej powoduje tworzenie się pęcherzyków powietrza, które po naciśnięciu strzelają niczym folia bąbelkowa.
Niemal każda masa plastyczna piankolina po wyschnięciu staje się nieodkształcalna.

☝️Ponadto w bardzo prosty sposób można mieszać ze sobą różne kolory masy piankowej samoutwardzalnej, co pozwala na uzyskanie nowych barw lub odcieni.
Masa piankolina
doskonale sprawdzi się również podczas zajęć plastycznych w przedszkolach.

Masa piankowa dla dzieci

Piankolina dla dzieci to idealna masa zastępcza dla pozostałych form, jakie towarzyszą najmłodszym podczas zabaw plastycznych. Można z niej modelować zarówno figury przestrzenne, jak i płaskie.
Ta masa piankowa do zabawy pobudza wyobraźnię oraz kreatywność, rozwija sprawność manualną, a także pomaga w nauce rozróżniania kolorów.

☝️ Lekka i elastyczna formuła została wyprodukowana z tworzywa PVC oraz gliceryny, dzięki czemu nie budzi rąk, ubrań i mebli oraz nie przykleja się do nich.

Piankolina zestaw

➡️Zestaw piankoliny składa się zazwyczaj z takich kombinacji, jak: piankolina 8 kolorów oraz  piankolina 12 kolorów. Są to najbardziej uniwersalne opcje, które gwarantują doskonałą zabawę.

Niemal każda piankolina zestaw kreatywny pozwala rozwinąć zdolności manualne dzieci.
W trakcie formowania jest to masa w pełni plastyczna, która po dłuższym czasie powoduje, że przedmioty z niej uformowane zastygają i stają sztywne.

Kolorowa piankolina

Absolutnym bestsellerem stała się neonowa piankolina. To w pełni kreatywna zabawka przeznaczona zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.
Wspomaga ona także rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka.

➡️Wśród małych księżniczek największą popularnością cieszy się różowa masa piankowa, z której bardzo często wykleja się rozmaite obrazki na kartce.
Piankolina dzięki swojej elastyczności oraz miękkości doskonale nadaje się do równomiernego rozłożenia na powierzchni kartki.

Piankolina cena

Piankolina w ostatnim czasie stała się niezwykle popularną masą plastyczną, dlatego producenci ochoczo prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert dla dzieci.

➡️My szczególnie polecamy piankoliny sprzedawane w formie kolorowych kostek. Masa piankowa prezentuje się korzystnie, jeżeli chodzi o cenę.
Lepienie, ugniatanie oraz tworzenie figurek doskonale rozwija wiele istotnych umiejętności, a także dostarcza maluchom mnóstwo frajdy, dlatego warto zakupić taki gadżet plastyczny, jakim jest właśnie piankolina.