Pióro Wieczne dla dzieci

Pióro wieczne dla dzieci służy przede wszystkim do skutecznej nauki pisania.
Dla tych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę, pióro wieczne powinno być wyposażone w miękką stalówkę, co pozwoli na gładkie sunięcie po papierze oraz ograniczenie mocniejszego nacisku, co wpłynie na ergonomię oraz wygodę podczas nauki pisania.

Pióro dla dzieci

Rynek artykułów piśmienniczych jest dość bogaty, jeżeli chodzi o pióra dla dzieci. Mnogość marek może przyprawić o zawrót głowy.

Do wyboru mamy pióra wieczne oraz pióra kulkowe. Zakup najlepszego modelu jest jednak najczęściej uzależniony od wymogów, jakie stawiają placówki oświatowe.
Jeżeli nasze dziecko dostanie możliwość wyboru, warto wiedzieć jakie różnice występują pomiędzy poszczególnymi modelami piór przeznaczonych do użytku najmłodszych.

✒️Zacznijmy od pióra kulkowego, które poprzez swoistą budowę przypominać może długopis. Dlaczego
Ponieważ mechanizm, jaki został mu przypisany, pozbawiony jest stalówki, która stanowi nieodłączny element piór wiecznych.

W przypadku właśnie piór wiecznych, warto mieć na uwadze fakt, że część z nich dostępnych  w sklepach jest przystosowana do dwu systemowego podawania atramentu, co powoduje, że sposób napełniania jest o wiele łatwiejszy dla dzieci.
Doskonałym przykładem są tutaj pióra marki Parker. Dwu systemowy mechanizm to duży plus, szczególnie w pierwszych klasach szkoły podstawowej, gdzie dzieci zazwyczaj są zmuszone do pisania piórem ze stalówką, a jego napełnienie atramentem może być dość problematyczne.

Pióro ze stalówką dla dzieci

Pióro na naboje dla dzieci powinno charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim wyprofilowaniem. Pióro wieczne dla dzieci musi mieć ergonomiczny kształt. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to właśnie od właściwego profilu zależy, czy dziecko ułoży rękę przy pisaniu zgodnie z normą.
Warto wybierać pióra do pisania dla dzieci z wyraźnym profilowaniem. Najlepsze jest trójkątne z wgłębieniami na palce. Dzięki temu uczeń intuicyjnie będzie chwytał pióro poprawnie, czyli kciuk oraz palec wskazujący będzie trzymać pióro, zaś palec środkowy posłuży jako podpórka, a palec serdeczny oraz mały zostaną naturalnie zgięte.

Kolejną ważną cechą jest odpowiednia stalówka. Pióro ze stalówką dla pierwszoklasisty powinno być zarówno elastyczne, jak i stabilne. Dzieci uczące się pisać w wielu przypadkach zbyt mocno przyciskają stalówkę do papieru.
Wtedy lepiej sprawdzi się pióro wykończone stalówką kulkową, a nie tzw. listkiem. Ten przy zbyt dużym nacisku z łatwością może ulec deformacji oraz zniszczeniu, co z kolei doprowadzi do tego, że dziecko szybko zniechęci się do dalszej nauki pisania.

☝️W naszej ofercie znajdziecie Państwo również pióro ze stalówką dla leworęcznych, które wyróżnia się wysokiej jakości stalówką „L”, np. irydową. Ważne jest także to, aby posiadało system prawidłowego dozowania atramentu, który będzie zapobiegał tworzeniu się nieestetycznych kleksów.

Pierwsze pióro dla dziecka

Pióro dla pierwszoklasisty ze szczególnym uwzględnieniem pióra wiecznego, doskonale ćwiczy rękę dziecka, które dopiero wyrabia charakter pisma.
Warto wziąć pod uwagę fakt, że odpowiednio dobranym piórem pisze się znacznie łatwiej niż tradycyjnym długopisem – dlatego nie bójmy się, że kupując dziecku pióro, utrudnimy mu drogę do nauki pisania.

Oczywiście najmłodsi uczniowie sięgną po pierwsze pióro do pisania dopiero wtedy, gdy dostaną wyraźną zgodę nauczyciela. Dzieci ucząc się stawiania pierwszych liter i cyfr, wykorzystują do tego odpowiedni ołówek, aby dopiero po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach móc wymienić go na pierwsze pióro.

Podczas zakupu idealnego pióra ze stalówką dla pierwszoklasisty należy zwrócić szczególną uwagę na elastyczność oraz trwałość stalówki, o czym wspominaliśmy już wcześniej.
Pióro dla dzieci do nauki pisania powinno być odpowiednio wyprofilowane, wyprodukowane z plastikowej obudowy (gwarancja lekkości) oraz wyposażone w odpowiednią stalówkę.
Pierwsze pióro wieczne (tak samo jak i kulkowe) musi wyróżniać się ciekawym designem. Im więcej wzorów i kolorów – tym lepiej.

➡️Ćwiczenie pisania warto utrwalać również w zaciszu domowym. Bardzo ciekawym treningiem jest pisanie po śladzie. Dzięki niemu dziecko uczy się jak trzymać się linii, wyrabiając jednocześnie charakter pisma.
Nauka pisania dla dzieci może być również dobrą zabawą, która pozytywnie wpłynie na kreatywność i wyobraźnię najmłodszych.

Pióro Pelikan dla dzieci

Pióra Pelikan stały się bestsellerem dla wszystkich dzieci. Szczególnie polecana jest seria Pelikan Griffix pióro oraz pióro Pelikano Junior.

✒️To właśnie pióro Pelikan dla dzieci dostępne jest w wersji zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych. Należy zwrócić uwagę na fakt, że dzieciom bardzo wiele trudności przysparza właściwe trzymanie rozmaitych przedmiotów. Jest to najczęściej widoczne w chwili, kiedy rozpoczynają one naukę pisania.
Warto zatem zainwestować w pióro Pelikan do nauki pisania przeznaczone dla najmłodszych. Pelikan pióro zaspokaja piśmiennicze potrzeby naszych dzieci, a design jest bardzo atrakcyjny dla docelowej grupy odbiorców.

Pióro wieczne Pelikan z serii Pelikano Junior charakteryzuje się mocną i elastyczną stalówką, czterema transparentnymi kolorami oraz dodatkowym zabezpieczeniem, które zastosowano celem zapobiegania staczaniu się z biurka czy z ławki.
Warte uwagi jest również pióro Pelikan Griffix. Linia Griffix to nie tylko pojedyncze akcesoria piśmiennicze. To w głównej mierze system Pelikan pióro do nauki pisania. Tutaj producent skupia się na uczniach pierwszych klas szkół podstawowych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem.
Griffix pióro wieczne wraz a pozostałymi akcesoriami to 4-etapowy system stworzony do nauki pisania. Pióro do nauki pisania Pelikan zostało wyposażone w stalówkę, która gładko przesuwa się po papierze, a dziecko uczące się stawiać pierwsze litery oraz cyfry, z sukcesem ukończy proces nauki pisania, wyrabiając odpowiednie nawyki. System ten obejmuje kredkę, ołówek, pióro kulkowe oraz pióro wieczne.

➡️W naszej ofercie znajdziecie również pióro dla leworęcznych Pelikan. Wszystkie modele to przybory z miękką, ergonomiczną strefą chwytu, która ułatwi pisanie każdemu dziecku.

Pióro Zenith dla dzieci

Pióro Zenith dla dzieci występuje w dwóch podstawowych modelach.

Pióro wieczne Zenith z linii Simple charakteryzuje się niezwykłą trwałością oraz lekkością pisania, która jest bardzo ważna wśród dzieci. Posiada miękką, trójkątną obudowę oraz wymienne naboje atramentowe.✍️
Stalówka zakończona jest irydową końcówką, która wyróżnia się niezwykłą trwałością. Jest to doskonała propozycja dla dzieci wczesnoszkolnych, gdyż ułatwia wyrobienie indywidualnego charakteru pisma.

☝️Kolejną wartą uwagi propozycją jest pióro kulkowe Zenith. Posiada ono żelowy wkład oraz miękki, trójkątny uchwyt.

Pióro Parker dla dzieci

Pióro dla dzieci Parker to gwarancja wyjątkowej lekkości pisania dzięki nowemu, komfortowemu uchwytowi, znajdującemu się w dolnej części pióra❗️
Pióro wieczne Parker dla dzieci przylega do palca serdecznego podczas trzymania. Obudowa została zaprojektowana specjalnie, aby zredukować powstawanie nagniotków na palcu środkowym.

➡️W naszej ofercie dostępne są pióra wieczne dla dzieci różnych marek.

Pióro Schneider dla dzieci

Pióro Schneider wyróżnia się ciekawym designem oraz trwałością. Pióro wieczne Schneider wyposażone jest w stalówkę ze wzmocnionej stali nierdzewnej.
Jest to pióro wyprofilowane na kształt trójkąta, którego obudowa pokryta jest gumą. Jest ono dostosowane zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych.
✍️Dostępne jest również pióro kulkowe Schneider. Posiada ono igłową, hybrydową końcówkę ze stali szlachetnej oraz ergonomiczną, całkowicie gumowaną obudowę.

➡️Pióro kulkowe na naboje Schneider zostało wyposażone w system Super-Flow, który kontroluje precyzyjne dozowanie tuszu. Jest on wodoodporny, zgodny z certyfikatem ISO 14145-2 gwarantujący trwałość oraz wydajność.

Pióro dla leworęcznych dzieci

Dobre pióro dla leworęcznych musi cechować się wysokiej jakości stalówka. Najlepsza będzie w tym wypadku stalówka irydowa.
Ważne jest także to aby, pióro ze stalówką dla leworęcznych posiadało system dozowania atramentu, który będzie zapobiegał tworzeniu się kleksów oraz wysychaniu atramentu.
Pióro na naboje dla leworęcznych jest niezastąpionym produktem ułatwiającym pisanie lewą ręką. 
Wieczne pióro dla leworęcznych posiada specjalny uchwyt, który kieruje, jaką ręką pióro ma być trzymane.
Pióro wieczne dla leworęcznych kształtuje poprawny chwyt, utrwalając poprawne nawyki podczas pisania.