Podkładka z klipsem

Deski z klipem to bardzo poręczny i funkcjonalny artykuł, który przydaje się głównie wtedy, gdy musimy notować, a nie mamy dostępu do biurka lub stabilnego oparcia. Sprawdzają się także idealnie podczas tzw. spisu z natury, czyli wówczas, gdy zapisujemy wszelkie treści w biegu.

Deski z klipem – budowa

Z pewnością każdy z nas miał chociaż raz do czynienia z przedmiotem, jakim jest deska z klipem. Dla tych, którzy jednak nie wiedzą, czym jest ten produkt, spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż składa się ona z deski, czyli bardzo sztywnej podkładki, oraz klipu, którzy przytrzymuje arkusze papieru.
Podkładka zazwyczaj składa się z dwóch elementów. Pierwszy z nich to bardzo sztywna i mocna tekstura, a druga to na ogół zewnętrzna warstwa tworzywa sztucznego. Materiałem wykonania jest zazwyczaj folia PP lub PVC.

Deski z klipem – rodzaje

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wyróżniamy dwa rodzaje klipów. W przypadku pierwszego z nich górna część jest wycinkiem walca z jedną krawędzią ząbkowaną. Druga natomiast przybiera postać wygiętego, stalowego prętu z plastykowymi elementami w miejscu kontaktu z kartką. Nie ulega wątpliwości fakt, że to drugie rozwiązanie będzie o wiele delikatniejsze dla papieru, jednak w słabszym stopniu będzie utrzymywało go w miejscu. Musimy sami zdecydować, jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

Teczki z klipem

Teczki z klipem są niejako ulepszonym projektem desek. Do tylnej podkładki została zamontowana przednia część, która pozwala na zamknięcie zawartości, podobnie jak jest to w przypadku teczki. To świetna ochrona dla przypiętych kartek. Niektóre okładki po wewnętrznej stornie mogą posiadać dodatkowe kieszenie, które umożliwiają włożenie np. kartki z najważniejszymi informacjami.
Deski i teczki z klipami w naszej ofercie występują w różnych wariantach wykończenia. Dostępne są różne wzory i kolory. Zapraszamy do sprawdzenia i oczywiście życzymy miłych zakupów.