Farby do malowania palcami

Farby do malowania palcami to w pełni bezpieczne farby, które nadają się do zabaw plastycznych dla najmłodszych. Są nieszkodliwe i łatwo zmywalne, co pozwala na dużą swobodę podczas pracy z nimi. Dzięki tym farbom jesteśmy w stanie rozwinąć kreatywność dziecka, a przede wszystkim popracować nad sensoryką, która jest bardzo ważna dla rozwoju każdego malucha.

Malowanie palcami

Malowanie farbami to pewnego rodzaju forma rozrywki przeznaczona dla wszystkich dzieci. Używane do tego farbki do malowania palcami, doskonale sprawdzą się nie tylko w czasie codziennych zajęć w przedszkolu, ale i również podczas wszelakich imprez okolicznościowych – szczególnie urodzin.

⭐W naszej ofercie znajdziecie Państwo farby do malowania rękami dla dzieci dostępne w wielu ciekawych wariantach, wśród których każdy znajdzie bezpieczne, niezawierające estrów kwasu parahydroksybenzoesowego (parabenów) farby.
⭐Przypadną one do gustu zarówno dziewczynkom,  jak i chłopcom, którzy dzięki zabawie z zestawem do malowania palcami będą mogli ćwiczyć zdolności manualne oraz pobudzić wyobraźnię.

Zestaw do malowania palcami

Bezpieczne farby do malowania palcami powinny posiadać odpowiednie certyfikaty oraz dopuszczenia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnorodne zestawy farb, w tym farby do malowania palcami Bambino. ⭐Każdy kolor = inna struktura farby.
Takie rozwiązanie zapewnia maluchom:
✔️niezapomnianą zabawę,
✔️wspomaga motorykę rąk
✔️rozwijając zmysł dotyku.

Bambino farby do malowania palcami mogą być stosowane bez użycia wody. Doskonale rozprowadzają się na papierze, kartonie i brystolu. Zestaw farb do malowania palcami przyda się w domu każdego przedszkolaka.

Farby do malowania palcami jak używać

⭐Czy farby do malowania palcami gwarantują rozwój❓ Zdecydowanie tak!
Co jest najważniejsze podczas ich stosowania❓ Warto zwrócić uwagę na to, żeby zestaw zawierał podstawowe kolory, dzięki którym będziemy mogli tworzyć mieszanki barw, co pomoże przyciągnąć uwagę dziecka.
Zestaw może zawierać także dodatkowe elementy, takie jak: stempelki, które urozmaicą zabawy plastyczne – w tym tworzenie rozmaitych malowideł.

Colorino farby do malowania palcami

Kolejną ciekawą propozycją będą farby do malowania palcami Colorino z pieczątkami.
Co je charakteryzuje❓ 
✅Są idealne dla maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malowaniem.
✅Żelowa konsystencja pozwala na łatwą aplikację niemal na każdej powierzchni.
✅Piankowe pieczątki umieszczone na wieczkach zapewniają urozmaicenie zabawy.
✅Pojemniczki z farbkami mają kształt puzzli, które można dowolnie ze sobą łączyć.
☝️Farby do malowania palcami Colorino są bezpieczne dla skóry i łatwo zmywalne za pomocą wody.

Farby do malowania palcami Herlitz

Farby Herlitz to kolejne popularne farby do malowania palcami dla dzieci.
✔️Posiadają bardzo intensywne, nasycone kolory.
✔️Są nietoksyczne,
✔️zmywalne wodą,
✔️Idealnie kryją malowaną powierzchnię, nie tracąc intensywności  barw w czasie.
☝️Ich półpłynna konsystencja ułatwia nakładanie farby, co jednocześnie urozmaica zabawy plastyczne.

Metoda malowania 10 palcami

Jak już wspomnieliśmy, malowanie palcami rozwija
zdolności manualne,
pobudza wyobraźnię
stanowi doskonałą zabawę plastyczną.

☝️Warto tutaj wspomnieć o malowaniu dziesięcioma palcami. To pewnego rodzaju technika plastyczna dla najmłodszych.
Metoda malowania dziesięcioma palcami charakteryzuje się tym, że malowanie odbywa się za pomocą dłoni oraz palców dziecka. W sytuacji, kiedy maluch wykazuje lęk przed włożeniem ręki do farby, należy zachęcić go i pokazać, jak wykonać tę czynność.
Metoda malowania 10 palcami – na czym polega❓

W tej metodzie wykorzystuje się naturalną predyspozycję dzieci do zabaw substancjami, które w konsystencji przypominają błoto. Malowanie 10 palcami jako metodę wprowadziła do obiegu pedagog R.F. Show. Metoda ta pokonuje lęk, towarzyszący dziecku, wzmacnia wiarę w jego możliwości oraz pobudza do wyrażania ekspresji. Jest ona szczególnie przydatna wśród dzieci, które sprawiają problemy rozwojowe.