Kalka techniczna

Kalka techniczna to innymi słowy kalka kreślarska. Ma ona szerokie zastosowanie – od zwyczajnego kopiowania poprzez tworzenie rozmaitych projektów (w architekturze), do zastosowania praktycznego, np. dokładnego odwzorowania przy wykonywaniu haftu. Podczas zakupu kalki technicznej warto także zaopatrzyć się w inne akcesoria papiernicze – wszystkie dostępne są w naszym sklepie.

Kalka kreślarska a techniczna

Co to jest kalka techniczna❓

Jest ona niczym innym jak kalką kreślarską – o czym powiedzieliśmy już na wstępie. Zarówno kalka techniczna A4, jak i kalka techniczna A1 składają się z przezroczystego papieru, którego można używać do wykonywania rozmaitych rysunków technicznych.
⭐W naszej ofercie mamy dostępne również kalki A3 oraz kalki techniczne A2.
✔️Aby rozpocząć pracę z kalką techniczną w pierwszej kolejności należy na wybrany obraz przyłożyć kalkę i odrysować na niej wzór ołówkiem.
✔️Kolejnym krokiem będzie odwrócenie kalki na drugą stronę i przyłożenie do dekorowanej powierzchni.

Na rynku mamy dostępne także kalki hektograficzne.

Czym różni się kalka hektograficzna a techniczna

Kalka hektograficzna służy do ręcznego przenoszenia wzorów. Jest szczególnie popularna wśród tatuażystów. To inaczej kalka transferowa. Najczęściej używana do wykonywania tatuaży zmywalnych.

Kalka techniczna Canson

Kalki techniczne to artykuły papiernicze, które wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia – nie tylko technicznych.
⭐Kalka techniczna w rolce to papier o gramaturze od 40g/m2 do nawet 200g/m2. My szczególnie polecamy kalkę Canson. Jest ona niezastąpionym narzędziem wszędzie tam, gdzie podstawą jest rysunek techniczny.

⭐Firma Canson to jeden z największych na świecie producentów wysokiej jakości papieru. Założono ją już w roku 1557, a dzisiaj przedsiębiorstwo posiada oddziały w kilkunastu krajach Europy, Azji, Ameryki, a nawet Australii.
⭐Canson kalka charakteryzuje się:
✔️znakomitą przezroczystością,
✔️gładkim wykończeniem oraz
✔️odpornością na zadrapania.

Jest idealna do kreślenia:
ołówkiem,
tuszem, a nawet
pisakiem.

Ponadto może być używana zarówno do druku offsetowego i typodruku.

Kalka ołówkowa

W naszej ofercie znajdziecie także tradycyjną:
kalkę ołówkową fioletową, jak i
kalkę ołówkową białą.

W przypadku np. kalki ołówkowej z woskiem, potrzebne będą dwie rzeczy:
✔️kartka ze wzorem oraz
✔️arkusz kalki ołówkowej.

I tak na zdobioną powierzchnię przykłada się kalkę, zaś na górę kładziona jest wzorzysta kartka. Następnie ołówkiem odrysowuje się wzór i na tym praca z kalką ołówkową się kończy. Kalkę ołówkową A3 oraz kalek innych rozmiarów, używa się do tworzenia kopii, w której wykorzystywana jest po prostu siła nacisku. Zaletą w tym wypadku jest to, że wzór odbija się w tę samą stronę jak na oryginale, stąd nie trzeba niczego odwracać. Warto zatem zaopatrzyć się w kalkę kopiującą ołówkową. W naszej ofercie dostępna jest m.in. kalka Pelikan.

Kalka techniczna A4

Kalka kopiująca jest wyjątkowo docenianym artykułem papierniczym. Kalka techniczna (kreślarska) została wynaleziona w roku 1806 przez Ralpha Wedgewooda. Opracował on urządzenie do pisania dla osób niewidomych, w którym wykorzystywano papier węglowy. Jego działanie było bardzo zbliżone do działania obecnej kalki technicznej A4 i innych. Pierwotna forma kalki była znana wśród ludzi jako arkusz papieru nasączony atramentem.
Kalka kreślarska A4 jest biała i niesamowicie cienka.
Kalkę A4 można stosować do drukarek laserowych i kserokopiarek, a także do ploterów oraz drukarek atramentowych.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne modele kalek technicznych w atrakcyjnych cenach.

Kalka techniczna A3

Kalka kreślarska A3 idealnie nadaje się do kreślenia zarówno:
✔️ołówkiem,
✔️tuszem, jaki i
✔️rapidografem oraz
✔️pisakami.

Kalka A3 to produkt wysokiej jakości, odporny na działanie promieniowania UV. W naszej ofercie dostępna jest zarówno kalka ołówkowa A3, jak i kalka maszynowa A3. Wyróżnia ją m.in. wysoka transparentność oraz gładka i jednolita powierzchnia użytkowa.

Kalka maszynowa

Kalka maszynowa czarna służy do sporządzania odbitek maszynowych o intensywnej barwie oraz wyrazistym druku. Jest ona powlekana masą piszącą w kolorze czarnym. Jej niepodważalną zaletą
jest wygoda użytkowania oraz wysoka wydajność. W naszej ofercie dostępna jest również kalka maszynowa niebieska.

Warto wyjaśnić kwestię różnic – kalka ołówkowa a maszynowa.

⭐Otóż działanie kalki maszynowej polega na tym, że kopia powstaje przy użyciu siły nacisku maszyny do pisania lub drukarki igłowej, z kolei w przypadku ⭐kalki ołówkowej, kopia powstaje przy użyciu siły nacisku ołówka, co sterowane jest ręcznie. W zależności od preferencji warto zastanowić się, jaki rodzaj kalki kreślarskiej będzie nam potrzebny.