Dziurkacz do papieru

W sklepie kolorowy-zeszyt.pl znajdziesz szeroką ofertę akcesoriów biurowych, oraz przedmiotów dla uczniów, które przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu czy to w pracy, czy podczas zajęć. Dziurkacze biurowe są jednym z tych elementów. Przeznaczone są do dziurkowania kartek i stanowią niezbędny element organizacji pracy oraz porządkowania dokumentów, oraz materiałów do nauki.

Dziurkacz biurowy – podstawowe informacje

Dziurkacz do papieru A4 to najbardziej popularny model z rodziny tego urządzenia biurowego. Warto wiedzieć, że taki dziurkacz może występować w różnej postaci, np. jako dziurkacz regulowany. Umożliwia on ręczne dostosowanie rozstawu dziurek, co jest bardzo pomocne, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z różnym typem dokumentów oraz co za tym idzie kartek papieru.
Jeżeli chodzi o podstawowy podział, to można wyróżnić 2 rodzaje dziurkaczy:
dziurkacz duży,
dziurkacz mały.
Pierwszy model sprawdzi się w przypadku chęci dziurawienia za jednym razem dużej ilości kartek. Przykładowo możemy pokusić się o zakup dziurkacza na 50, a nawet 200 kartek. Oprócz tego ten rodzaj produktów możemy podzielić na profesjonalne dziurkacze do papierudziurkacze z regulacją oraz dziurkacze długoramienne metalowe.  Małe dziurkacze zazwyczaj wybierane są do użytku prywatnego do okazjonalnego użytku.

Dziurkacze ozdobne – zastosowanie

Dziurkacze ozdobne to kolejny rodzaj asortymentu z tej rodziny. Są bardzo praktyczne i posiadają wszechstronne zastosowanie. Ich ergonomiczna budowa nie ogranicza możliwości dekoracyjnych papieru, dlatego jest to dobry wybór dla uczniów lub miłośników rękodzieł.

Dziurkacze do papieru — rozstaw i rozmiar dziurek

Istnieje dużą wątpliwości, jaki dziurkacz kupić do poszczególnych zastosowań. Klasyczne urządzenie tego typu posiada uniwersalną odległość dopasowaną do ringów w segregatorach, skoroszytach i wszelkiego rodzaju artykułów biurowych, które służą do segregacji i archiwizacji dokumentów. Niektóre z dziurkaczy posiadają jednak funkcję regulacji, która umożliwia zmianę odległości między ostrzami, które wykonują otwory.