Węgiel do rysowania

Kreatywne artykuły w naszym sklepie nie mają końca. Kolejnym z nich jest prasowany węgiel w kredce oraz sztabkach, a także węgiel drzewny w pałeczkach. Umożliwia on prostą i szybką pracę. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie ciemniejszych tonów na rysunku.

Węgiel rysunkowy naturalny

Węgiel rysunkowy naturalny cechuje się niezwykłą miękkością. Przypomina nieco węgiel drzewny lub brykiet, jednak posiada formę cienkich pałeczek. Na kartce jego barwa przypomina raczej ciemną szarość niż głęboką czerń.

Węgiel w kredce

Nazywany też węglem w drewnie przypomina swoim wyglądem klasyczny ołówek. Jest nieco twardszy od naturalnego węgla, lecz zdecydowanie bardziej miękki niż ołówek. Jego sporym atutem jest wygoda użycia – nie brudzi rąk, a rysujemy nim jak kredką. Doskonale sprawdza się przy tworzeniu drobnych szczegółów.

Węgiel prasowany w sztabkach

Jeżeli chodzi o twardość, to jest ona niemal taka sam jak w przypadku węgla w kredce, jednak to rozwiązanie sprawdza się także do pokrywania dużych powierzchni. W odróżnieniu od węgla naturalnego możemy liczyć tu na intensywny odcień czerni.