Kreda Szkolna

Nie ma chyba bardziej charakterystycznego przedmiotu dla szkolnych sal niż biała kreda lub jej kolorowa alternatywa. Powszechnie używana jest w szkołach, na uczelniach, ale także w biurach i wszędzie tam, gdzie odbywają się spotkania grupowe. Dzięki użyciu kredy nauczyciel, wykładowca lub szkoleniowiec jest w stanie przekazać uczniom, studentom i pracownikom porcje wiedzy.

Kreda do szkoły – podstawowe wyposażenie sali

Nazywane podstawowym atrybutem nauczyciela, a także każdej klasy lekcyjnej – kreda szkolna, którą znaleźć można w tej kategorii to prawdziwa klasyka. Występują w różnych odmianach, a także kilku wariantach, tak więc każdy znajdzie coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb.
Należy zaznaczyć, że nie tylko kreda biała jest produktem pożądanym w każdym miejscu nauki. Kolorowa kreda za sprawą swoich nietypowych barw jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu można wyróżnić najistotniejsze kwestie na białym tle.
Istnieją także markery kredowe, z którymi warto się zapoznać.

Kreda do pisania nie tylko po tablicy

Warto wspomnieć o różnych zastosowaniach kredy. Mimo tego, że uważamy ją za przedmiot, który występuje głównie w szkole, jest ona stosowana na użytek wielu innych miejsc. Bardzo dobrym przykładem jest stosowanie kredy przed noworoczną kolędą, kiedy to piszemy na drzwiach inicjały Trzech Mędrców: K+M+B.
Kredę często wykorzystują także majsterkowicze, oznaczając nią ważne punkty z uwagi na fakt, że łatwiej usunąć ją niż np. ołówek czy mazak.
Kolejnym rodzajem może być kreda chodnikowa, która z chęcią wykorzystują najmłodsi w celach rozrywkowych i rekreacyjnych np. podczas gry w klasy.
Znakomitym prezentem dla młodych adeptów pisania jest czarna tablica z zapasem kredy do domu, aby mogli uczyć się tej sztuki i przygotowywać się dzielnie do dalszych etapów nauki.