Glinka samoutwardzalna

Glinka samoutwardzalna jest gotową masą plastyczną, przeznaczoną do natychmiastowego użycia. Wysycha samoistnie pod wpływem powietrza, co wpływa na komfort podczas wykonywanych prac plastycznych.
Można z niej wykonywać różnego rodzaju figurki, które po wyschnięciu zachowują się tak, jakby były wypalone w piecu.

Glina samoutwardzalna

Glina rzeźbiarska samoutwardzalna to rodzaj gliny, która jest formą gotowej masy, nadającą się do formowania rozmaitych kształtów. Glina plastyczna samoutwardzalna jest dość miękka i gładka, a przy tym niezwykle plastyczna. Nie posiada także żadnych złuszczeń.
Ponadto, wysycha samoistnie w ciągu 24 godzin, dzięki czemu nie trzeba wypalać jej w piecu ceramicznym – co ma miejsce w przypadku tradycyjnej formy.

Samoutwardzalna glina jest odporna na wilgoć oraz bardzo wytrzymała. Wykorzystywana m.in. na warsztatach terapii zajęciowej, dzięki czemu mogą pracować z nią nawet najmłodsze dzieci.
Glina biała samoutwardzalna to świetna alternatywa dla plasteliny i modeliny ze względu na to, że nie pozostawia plam, jest łatwa do modelowania i nie klei się zarówno do dłoni, jak i do powierzchni.
Glinka lekka samoutwardzalna
dostępna jest w różnych kolorach. Z tej masy plastycznej można tworzyć dowolne formy oraz kształty, ponieważ ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

➡️ Do modelowania można używać niemal wszystkiego: pędzli, szpachelek, wałków, a także form przeznaczonych bezpośrednio do wykrajania.
Glina modelarska samoutwardzalna
może być również wykorzystywana do tworzenia partii odlewów (zastępując gips), do wykrawania form oraz wykonywania odcisków, z których można tworzyć nowoczesne dzieła sztuki, wieszając je na ścianie.

Glinka samoutwardzalna lekka nazywana jest także gliną garncarską samoutwardzalną. Kiedy całkowicie wyschnie, możemy ją wykańczać za pomocą papieru ściernego, a także ciąć, malować, szlifować bądź lakierować.
Wodoodporna glina samoutwardzalna
jest idealna także do tworzenia płaskorzeźb. Samoutwardzalna glinka do modelowania sprawdzi się również jako narzędzie plastyczne wykorzystywane podczas zajęć w szkołach podstawowych.

☝️ Na rynku dostępne są unikalne farby do ceramiki, którymi z powodzeniem pomalujemy wyroby wykonane z glinki ceramicznej samoutwardzalnej. Niemal wszystkie dzieci uwielbiają zabawy z masą plastyczną.
Glinka modelarska samoutwardzalna wpływa pozytywnie na rozwój naszych pociech.

Wśród wymiernych korzyści znajdują się: poprawa sprawności manualnej, rozwój zmysłu estetycznego, czy pobudzanie wyobraźni i kreatywności.
Glina
ceramiczna samoutwardzalna posiada wiele zalet. Przykładowo, podczas modelowania można ją zmiękczać poprzez użycie niewielkiej ilości wody, co pozytywnie wpłynie na dopracowanie detali. Glina samoutwardzalna posiada ciekawy skład, gdzie prym wiedzie sterylny minerał ilasty o właściwościach bakteriobójczych, mineralizujących oraz zabliźniających.

Lekka glinka samoutwardzalna jest nietoksyczna i bezglutenowa. Cechuje ją wysoka przyczepność do różnego rodzaju podłoża, w tym szkła, drewna oraz metalu. Glina samoutwardzalna = trwałość. Przy obróbce na sucho nie pęka.
Glina samoutwardzalna profesjonalna
sprawdzi się podczas wykonywania prac rzeźbiarskich u młodych adeptów sztuki pięknej. Będzie idealna podczas zajęć na Akademiach Sztuk Pięknych. My polecamy w szczególności zakup gliny samoutwardzalnej 1kg.

Glina samoutwardzalna kolory

➡️ Do najbardziej popularnych należy glina samoutwardzalna biała. Ze względu na swoją uniwersalność jest ona najlepsza do lakierowania oraz malowania.
Biała glina samoutwardzalna
po odpowiednim obrobieniu wygląda jak szkliwiona i wypalona w piecu.

Z kolei kolorowa glina samoutwardzalna jest szczególnie przydatna podczas zabaw plastycznych, gdzie ważny będzie rozwój kreatywności dzieci. Praca z nią pozwala na uruchomienie wyobraźni oraz rozwój zdolności manualnych.
Glina samoutwardzalna kolorowa nie wymaga specjalnej obróbki. W naszej ofercie dostępny jest każdy rodzaj tej masy plastycznej, w tym  glinka biała masa samoutwardzalna. Warto mieć ją także w domu, jeśli tylko interesuje nas technika „zrób to sam”.

Glina rzeźbiarska samoutwardzalna biała ma duży potencjał i może być wykorzystywana na wiele sposobów.
Można z niej wytworzyć nie tylko figurki, ale i talerze, świeczniki, ozdoby świąteczne, dekoracje, a nawet podstawki pod kubki. Takie produkty sprawdzą się nie tylko jako dekoracje, ale i prezenty.

Glina samoutwardzalna dla dzieci

Glina rzeźbiarska samoutwardzalna dla dzieci sprawdzi się podczas zajęć plastycznych oraz terapii manualnych, pozytywnie kształtując zdolności wśród najmłodszych.
Najbardziej uniwersalna będzie tutaj glinka biała samoutwardzalna.

☝️ Jak już wspomnieliśmy, wpływa ona pozytywnie na rozwój naszych pociech, gdzie największe działanie przypisywane jest sprawności manualnej, progresowi związanemu z estetyką, czy pobudzaniu kreatywności.

Glina samoutwardzalna cena

Posiadamy najwyższej jakości masy plastyczne, wśród których znajduje się praktyczna glinka samoutwardzalna.

➡️ Cena uzależniona jest w dużej mierze od ilości masy w opakowaniu, jak i również od samego producenta.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne modele w atrakcyjnych cenach.