Blok rysunkowy

Blok rysunkowy to najbardziej podstawowy rodzaj bloku, jaki poznają dzieci już podczas zajęć w przedszkolu.
Doskonale nadaje się do rysowania oraz malowania, dlatego jest elementem niezbędnym szkolnej wyprawki.

Najlepsze będą bloki z kolorowymi okładkami lub motywami, które z pewnością spodobają się każdemu dziecku.

Najlepsze bloki rysunkowe

Bloki rysunkowe posiadają podobne właściwości jak papier ksero, jednak odróżniają się od niego charakterystyczną fakturą papieru, która znacznie ułatwia wykonywanie prac plastycznych – w tym rysunków i malowideł.

Blok rysunkowy dla dzieci posiada zróżnicowaną gramaturę w zakresie od 80 g./m2 do 120 g./m2. Najczęściej wybieramy blok rysunkowy jednokolorowy z białymi kartkami. Najlepsze bloki rysunkowe do malowania farbami to te o grubszej teksturze.
Taki blok rysunkowy wyróżnia odpowiednio dobrana gramatura. My zdecydowanie polecamy 120 g./m2. Z kolei bloki rysunkowe dla dzieci najlepsze do rysunków charakteryzują się nieco cieńszą fakturą.
Zaliczamy do nich m.in. blok rysunkowy mały do 100 g./m2.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo także profesjonalny blok rysunkowy przeznaczony do szkicowania. Taki blok rysunkowy profesjonalny zostały przygotowany z myślą o wykorzystaniu ołówka, kredek lub innych materiałów, które pozwalają na tworzenie mniej lub bardziej zaawansowanych dzieł sztuki.
Szkicowniki to zazwyczaj duże bloki rysunkowe, które dzięki odpowiednim rozmiarom doskonale nadają się na zajęcia w szkołach plastycznych oraz na wydziałach ASP.

☝️Wśród tradycyjnych wymiarów najbardziej popularny jest blok rysunkowy A4. Gramatura ceniona przez większość użytkowników wynosi w tym przypadku 90g./m2.
To najczęściej wykorzystywany blok rysunkowy mały w przedszkolach i szkołach.

Blok rysunkowy format

Podejmując decyzję o zakupie odpowiedniego bloku, należy zadać sobie przede wszystkim jedno zasadnicze pytanie: blok rysunkowy, jakie wymiary
Na rynku dostępne mamy następujące modele: blok rysunkowy A4 oraz blok rysunkowy A3.

Do czego służą
Blok A3 rysunkowy to w głównej mierze szkicownik, który przydaje się podczas zajęć dla nieco bardziej zaawansowanych artystów plastyków.
Duży blok rysunkowy A3 również możecie Państwo zakupić w naszym sklepie.
Z kolei blok rysunkowy kolorowy A4 przyda się w dużej mierze zarówno na zajęciach z plastyki w szkołach, jak i podczas domowych zabaw z wykorzystaniem farbek dla dzieci lub kredek.

☝️Taki blok rysunkowy powinien stanowić wyposażenie każdego uczniowskiego plecaka. Rozmiar odpowiada standardowemu formatowi A4 i wynosi odpowiednio 210 x 297 mm.

Blok rysunkowy kolorowy

Kolorowy blok rysunkowy jest spotykany najczęściej jako blok rysunkowy A4 kolorowy. Wszystkie bloki rysunkowe kolorowe idealnie nadają się do tworzenia albumów, kartek okolicznościowych, laurek, a nawet gazetek szkolnych.
Praktycznym rozwiązaniem przy kreowaniu takich prac plastycznych będzie blok rysunkowy kolorowy A3. Ten blok kolorowy rysunkowy występuje jako wysokiej jakości papier barwiony w masie. Nie zmienia on koloru podczas malowania i wymazywania.

☝️Blok rysunkowy A3 kolorowy oraz A4 jest zazwyczaj bezkwasowy o gładzonej powierzchni.

 

Blok rysunkowy biały

Tradycyjna forma dostępna na rynku to przede wszystkim znany i popularny blok rysunkowy A4 biały.
Przypominamy, że w porównaniu do bloku technicznego, blok biały rysunkowy charakteryzuje się cienkimi, miękkimi kartkami, które świetnie nadają się do malowania kredkami oraz do szkicowania ołówkami.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo również blok rysunkowy biały A4 o gramaturze idealnie dobranej do malowania farbkami.
W celu wykonania nieco bardziej zaawansowanych prac plastycznych, warto zakupić blok rysunkowy A3 biały.

Blok rysunkowy cena

Jak już wiemy, na rynku dostępne mamy różne rodzaje bloków rysunkowych. Najbardziej uniwersalny będzie bez wątpienia blok rysunkowy A4.
Cena
waha się w zależności od producenta oraz gramatury. Duże znaczenie będzie miała także kolorystka. Idealnym przykładem będzie blok rysunkowy kolorowy A4.

➡️Jego cena będzie zdecydowanie wyższa niż tradycyjnego bloku z białymi kartkami. Z kolei duży blok rysunkowy również będzie prezentował się nieco inaczej.
Tutaj cena zależy w głównej mierze od formatu. Każdy blok rysunkowy kolorowy dostępny jest w naszej ofercie. Cena jest przystępna i warta uwagi.