Twarde Ołówki Do Rysowania

Twarde ołówki do rysowania najczęściej wykorzystuje się do rozmaitych projektów technicznych. Sprawdzają się perfekcyjnie jako ołówki przeznaczone do szkicowania oraz rysowania konturów.
Na rynku dostępnych jest aż 20 stopni twardości ołówków: 9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B-9B, gdzie 9H to najtwardszy ze stopni.

Ołówki twarde

Twarde ołówki wyróżnia jasny odcień grafitu. Ołówki dostępne na rynku wykonuje się z grafitu i kaolinu, zatem  im większa ilość grafitu – tym akcesorium jest twardsze.
Stopień twardości ołówków oznaczony jest literą H (z ang. hardness – twardość).

Najczęściej twardych ołówków używa się do wykonywania rysunków technicznych, w których potrzebne jest narysowanie stosunkowo cienkich linii. Sprawdzają się idealnie jako ołówki do szkicowania czy rysowania konturów.
Zaletą twardych ołówków jest szczególnie to, że mniej się tępią i zużywają znacznie wolniej niż inne modele.

➡️W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć ołówki twarde i miękkie.

Ołówek H

Ołówki twarde oznaczamy literą H. Ich grafit ściera się dość wolno i długo po temperowaniu zachowuje ostrą końcówkę. Dzięki temu można nimi wykonywać długie oraz bardzo wąskie linie.
Ołówki od H do B wyróżniają się stopniem twardości.

Jak już wspomnieliśmy – na rynku dostępnych mamy aż 20 stopni twardości ołówków:
9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B, 9B,
gdzie pierwsza pozycja określa najtwardszy stopień, zaś ostatnia – najbardziej miękki. Najczęściej stosowany jest pośredni, czyli ołówek HB 2.

☝️Wszystkie modele dostępne są w naszej ofercie.