Pastele olejne

Pastele olejne to jedne z najlepszych kredek dostępnych na rynku, które przeznaczone są do wykonywania prac plastycznych. Używanie tych modeli kredek kojarzy się zazwyczaj z czymś wyjątkowo prostym i przyjemnym.
Dobre pastele olejne przydadzą się każdemu fanowi plastyki.

Pastele olejne

Kredki pastele olejne jak używać
To pytanie zadaje sobie zapewne wielu z nas. Zarówno pastele olejne dla dzieci, jak i dorosłych, z łatwością suną po papierze i bez większego problemu rozcierają się po jego powierzchni.
Zazwyczaj kolorystyka nanoszona na kartkę przy pomocy pasteli jest wyrazista oraz głęboka. Barwy prezentują się przepięknie.

My szczególnie polecamy pastele olejne Faber Castell oraz pastele olejne Koh-i-Noor.
Warto wiedzieć, że wersja olejna wyróżnia się łatwością rozprowadzania, dlatego bardzo często wybiera się ją dla najmłodszych dzieci. Ponadto są one grubsze i bardziej wytrzymałe od standardowych kredek np. świecowych.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo bestsellerowe pastele olejne 24 kolory, jak i również pastele olejne 12 kolorów, czy pastele olejne 36 kolorów.

Pastele olejne Pentel    

Pentel pastele olejne to jedne z najbardziej popularnych kredek, które znacznie ułatwiają zadania ze sztukami plastycznymi. Konsystencją przypominają suchą kredkę woskową.
Posiadają zwartą konsystencję oraz nasycone, głębokie barwy. Umożliwiają gładkie oraz naturalne nakładanie oraz rozcieranie kolorów na papierze. Pastele olejne Pentel tworzą formę pośrednią między tradycyjną kredką, a farbą olejną.

➡️W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnorodne zestawy pasteli, w tym:
pastele olejne Pentel 12 kolorów,
pastele olejne Pentel 16 kolorów,
pastele olejne Pentel 25 kolorów,
pastele olejne Pentel 36 kolorów,
pastele olejne 50 kolorów.

Pastele olejne jak malować

Kredki pastele olejne są niezawodne szczególnie podczas malowania obrazów oraz różnorodnych rysunków plastycznych.
Można nimi delikatnie sunąć po papierze, jak i dociskać nieco mocniej - wtedy uzyskamy bardziej intensywny efekt.Poprzez mocne dociśnięcie, kładziemy grubszą warstwę kredki, zatem jest to powłoka kryjąca.

Z kolei nakładając białą kredkę, rozjaśnimy nałożony już kolor, a także stworzymy wrażenie pewnej głębi. Poprzez pastele olejne możemy stworzyć piękne rysunki.
Warto także stosować pastele olejne do innych prac. Obrazy dzięki ich wykorzystaniu zyskają inny wymiar z punktu widzenia plastyki.

Czym rozcierać pastele olejne

Każdy obraz z wykorzystaniem narzędzi jakimi są pastele olejne, będzie tworzył coś niepowtarzalnego. Pastele olejne mokre pozostawiają intensywny, bardzo wyraźny kolor.

Co to są pastele olejne
To kryjące formy kredek, którymi można z łatwością rysować warstwowo, zaś sama struktura pozostawiona na kartce papieru  jest w dotyku lekko tłusta.

Martwa naturaCzemu nie❗️
Pastele olejne będą idealne do tworzenia również takich malowideł. Obrazy pastele olejne powstają dzięki specjalnej technice.
Pracując bokiem takiej kredki, jesteśmy w stanie namalować szeroką poświatę, którą można wielokrotnie rozcierać lub nakładać kolejne, coraz grubsze warstwy, uzyskując tym samym efekt zbliżony do malunku olejnego.
Wykorzystując czubek kredki, jesteśmy w stanie uzyskać cienkie linie oraz delikatne ślady typowe dla tradycyjnego rysunku.

Pastele olejne dla początkujących

➡️Podczas malowania pastelami należy zawsze zaczynać od dużych obiektów. Najlepiej nadaje się do tego miękka kredka pastelowa. Odwracając ją krawędzią, możemy pomalować tło oraz stworzyć główne odcienie, jakie będą nam niezbędne.
Pastele olejne są łatwe do kreskowania, co jest niepodważalną zaletą na początkowym etapie pracy. W kolejnym kroku warto przejść do cieniowania poprzez rozcieranie dłonią lub palcami.

Pastele olejne jakie wybrać

Podczas zakupu odpowiednich pasteli olejnych najlepiej wybierać większe zestawy, aby móc zapewnić sobie jak najszersze możliwości tworzenia rozmaitych malowideł.
Choć pastelowe barwy są powszechnie uważane za stosunkowo delikatne, zestawy dostępne na rynku oferują bogatą paletę odcieni. Mogą one zawierać zarówno wielokolorowe kredki, jak i różne odcienie tego samego koloru.

Jak wyglądają pastele olejne

Pastele to nic innego jak kredki w formie kostki sprasowanego pigmentu, połączone ze spoiwem. W konsystencji są bardziej miękkie niż zwykłe kredki.
Pastele olejne są uniwersalne. Doskonale nakłada się je na różne powierzchnie. Olej w strukturze sprawia, że pastele te są mniej sypkie i nadają kolorom wyjątkową poświatę.

Pastele suche czy olejne

➡️Pastele suche a olejne różnica: klasycznym modelem pasteli jest ten suchy.

Najczęściej dostępny w formie okrągłych lub prostokątnych kredek.
Z reguły okrągłe odmiany posiadają znacznie bardziej miękką oraz sypką teksturę i nadają się szczególnie do dużych obiektów, rysunków ogólnych lub do stworzenia tła. Ponadto są bardzo łatwe do cieniowania. Jak już wspomnieliśmy - istnieje również pastel olejny. Jest on dużo bardziej uniwersalny. Idealnie nakłada się go na różne powierzchnie, a olej jako łącznik sprawia, że kredki te są zdecydowanie mniej sypkie.

Zastanawiacie się z pewnością nad faktem: pastele olejne czy suche dla dzieci
Z tymi pierwszymi z pewnością będzie łatwiej pracowało się najmłodszym, zatem warto rozważyć ich zakup jako pierwszych.

Pastele olejne a kredki świecowe

Czym różnią się pastele olejne od kredek świecowych
Te dwa modele kredek znacząco się od siebie różnią. Pierwsza rozbieżność pojawia się już na etapie wyboru tworzywa, z jakiego są produkowane.

Kredki świecowe tworzy się z parafiny, z kolei pastele powstają przy użyciu różnorodnego spoiwa, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z suchymi, czy olejnymi pastelami.
Najczęściej są nimi: kreda, gips, glinka, wosk, a także guma.

Profesjonalne pastele olejne    

Jakie pastele olejne będą najbardziej profesjonalne
Pejzaż pastele olejne będzie zdecydowanie czymś wyróżniającym się. Pastel to nie tylko narzędzie w formie kredki, ale i technika malarska oraz rysunkowa.

☝️Poprzez użycie profesjonalnych zestawów kredek pastelowych, będziemy w stanie stworzyć niejedno dzieło sztuki. W naszej ofercie znajdziecie różnorodne komplety pasteli w atrakcyjnych cenach.