Farby akrylowe Happy Color

Farby akrylowe są stosowane najczęściej w technikach malarskich, takich jak: impasto, laserunek czy suchy pędzel. Poprzez ich zastosowanie można uzyskać podobny efekt do tego, z jakim możemy się spotkać podczas stosowania farb olejnych.
Dla dzieci warto wybierać różne rodzaje farb, aby pozwolić na zaznajomienie się z nimi oraz pobudzić wyobraźnię.

Farby akrylowe dobrej jakości

Dobre farby akrylowe produkuje się na bazie wody oraz żywicy akrylowej – ekologicznej i bezwonnej. Farby akrylowe w tubkach, w tym farby akrylowe na sztuki bardzo szybko schną.

Z powodzeniem można wykorzystać je do malowania następujących przedmiotów: papieru, drewna, tkanin, kamienia, plastiku, ceramiki, szkła oraz metalu.
Dzięki temu płynne farby akrylowe znalazły szerokie zastosowanie w rozmaitych technikach plastycznych – np. w decoupage’u. W naszej ofercie znajdziecie Państwo farby akrylowe płynne różnych producentów, w tym farby akrylowe Happy Color.

Akryle oferowane przez markę Happy Color to bez wątpienia bardzo dobrej jakości akcesoria plastyczne, które produkuje się na bazie wody. Happy Color farby akrylowe są bezzapachowe i w 100% nietoksyczne. Wszystkie posiadają atest unijny CE.
Jeśli interesują nas sztuki plastyczne, warto zakupić farby akrylowe. Zestaw kolorowych modeli będzie najlepszym rozwiązaniem. Dostępne są również farby akrylowe duże tuby. Są one szczególnie przydatne w szkołach oraz w pracowniach malarskich.

☝️Akrylowe farby po wyschnięciu są wodoodporne, stąd zaraz po skończeniu pracy zaleca się mycie pędzli, akcesoriów i innych zabrudzonych powierzchni wodą z mydłem.
W naszej ofercie znajdziecie również farby akrylowe 100 ml, które szczególnie przydadzą się dzieciom podczas zajęć plastycznych w szkole.

Farby akrylowe dla dzieci

Farby akrylowe bezpieczne dla dzieci posiadają specjalny unijny certyfikat umieszczony na wyrobie jako deklaracja producenta, związana z tym, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej.
Dyrektywy te związane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska. Określają one istotne zagrożenia, które producent zobowiązany jest wykryć i wyeliminować. Polecamy szczególnie wybór zestawów farb akrylowych, które urozmaicą zabawy plastyczne naszych dzieci.

Największym plusem tych farbek jest ich wodoodporność, która pozwala malować nimi nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz na różnych powierzchniach – co można wykorzystać np. podczas rodzinnego pikniku.
➡️Polecamy szczególnie farby akrylowe w tubkach, ponieważ praca z nimi jest bardzo wygodna i praktyczna.

Farby akrylowe do tkanin

Farby akrylowe do ubrań świetnie sprawdzą się w przypadku, kiedy będziemy chcieli odświeżyć swoją garderobę. Niektóre akryle mają piękne, żywe kolory.
Pięknie się rozlewają, dzięki czemu można bezpośrednio nanosić je na tkaniny bez użycia wody.

Farby akrylowe do ubrań mają bardzo duże stężenie pigmentu, które powoduje wyrazistość barw. Można również dodać do farby wodę w małym pojemniku, zanurzając tkaninę w roztworze – wtedy kolory będą bardziej delikatne.

 

Farby akrylowe do drewna

Akrylowe farby do drewna posiadają silne właściwości kryjące, które znacznie ułatwiają proces malowania powierzchni. Farby do drewna akrylowe służą także do tworzenia różnorodnych wzorów.
Najprostszym i najszybszym sposobem namalowania ich na drewnianej powierzchni jest użycie specjalnych wałków przeznaczonych do dekoracji lub unikalnych markerów do farby akrylowej.

Drewno malujemy wtedy w dwóch etapach. Pierwszy z nich polega na nałożeniu koloru bazowego, a po wyschnięciu za pomocą wałka lub markerów nanosi się wybrany wzór. Efekty potrafią być zachwycające. Sprawdzone są również farby akrylowe do mebli.
Wystarczy rozcieńczyć je w proporcji 1 do 5. Im bardziej rozcieńczona farba, tym kolor będzie bardziej delikatny. Farba musi być nałożona gąbką poprzez równomierne wcieranie w drewnianą powierzchnię mebli.

Farby akrylowe do plastiku

Farby akrylowe idealnie nadadzą się także do zdobienia i malowania plastiku. Należy pamiętać, że najlepsza farba do malowania plastiku powinna charakteryzować się bardzo dobrą przyczepnością.
Jest to materiał stosunkowo śliski, przez co zwykła farba nie pokryje go wystarczająco dobrze lub po krótkim czasie zacznie się kruszyć i schodzić z powierzchni.

Farba do plastiku powinna być również w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia, ponieważ malowane nią elementy mają najczęściej bezpośrednią styczność z naszym ciałem.

Farby akrylowe do szkła

Farby akrylowe sprawdzą się również znakomicie podczas zdobienia szklanych przedmiotów oraz powierzchni. Technika malowania na szkle praktykowana jest w świecie od bardzo dawna.
Może stanowić nie tylko rodzaj sztuki, ale i pewien proces dekorowania przedmiotów użytkowych lub znacznie większych powierzchni.

Farby akrylowe metaliczne

Farby metaliczne akrylowe najczęściej wykorzystywane są w technikach, takich jak: scrapbooking i decoupage, czyli popularnych DIY.
Farba metaliczna daje nam niezwykłe możliwości – ze szczególnym uwzględnieniem czynności wykańczających. Możemy wykorzystać ją niemal na każdej powierzchni, którą chcemy udekorować. Farby te są łatwe w użyciu, szybko schną, a co najważniejsze – są całkowicie bezpieczne, produkowane na bazie wody.

☝️Nie zawierają zatem żadnych rozpuszczalników ani innych substancji drażniących, dzięki czemu bez wyrzutów sumienia możemy wykorzystać je także podczas pracy z dziećmi.

Farby akrylowe świecące w ciemności

Bestsellerem na rynku stały się bez dwóch zdań neonowe farby akrylowe. Posiadają wysokiej jakości pigmenty odporne na blaknięcie.

Farby fluorescencyjne akrylowe pokryją zarówno tworzywa sztuczne, jak i tkaniny.
Farby akrylowe neonowe będą wprost idealne do zdobienia ubrań, nadając naszej garderobie wyjątkowego charakteru.

Farby akrylowe artystyczne

Przed zakupem odpowiedniej farby akrylowej warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim należy pamiętać, że dobrej jakości farby cechują się w głównej mierze tym, że po wyschnięciu tworzą wodoodporną teksturę, co pozwala na zachowanie trwałości.
Farby akrylowe do malowania obrazów są tutaj idealnym przykładem. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również farby akrylowe do decoupage, czy farby akrylowe do pouringu.

Dzielą się one na poszczególne rodzaje ze względu na konsystencję:
➡️heavy body – gęste (w konsystencji przypominają masło). Są idealne do prac we wszystkich technikach, w których chcemy uzyskać tekstury,
➡️soft body/fluid – rzadkie i płynne (konsystencja śmietany), idealne do malowania w stylu akwareli,
➡️ink/high flow – bardzo płynne, idealne do używania z aerografem czy w markerach z pędzelkiem np. do kaligrafii.

Farby akrylowe cena

Cena farb akrylowych waha się w zależności od rozmiaru opakowania, zawartości pigmentów, a także renomy samego producenta.
Różnica w konsystencji akrylowych farb nie jest związana z zawartością wody w ich składzie. Istotna jest ilość oraz rodzaj żywicy akrylowej użytej do produkcji danej farby.

➡️W naszej ofercie znajdziecie różnorodne modele farb akrylowych w przystępnych cenach.