ROTRING

Marka Rotring – produkty najwyższej jakości

Rotring to niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Hamburgu, które zostało założone w 1928 roku. Wtedy właśnie powstał pierwszy na świecie pisak nazywany Tiku, z wyjątkowo innowacyjną, igiełkową końcówką.
W ciągu zaledwie czterech lat, firma Rotring eksportowała swój wynalazek do ponad trzydziestu krajów. W 1935 roku marka nie próżnowała i ponownie stworzyła niezwykły produkt – pisak wielofunkcyjny, który był przodkiem dzisiejszych multipenów.

➡️Łączył w sobie on funkcję ołówka oraz dwóch kolorowych pisaków. Kilkanaście lat później, Rotring produkuje swój najpopularniejszy produkt – rapidograf. Do dzisiaj jest to najlepsze narzędzie do tworzenia rysunków technicznych, które spycha na bok stalówkę.
W tym samym czasie, marka wymyśliła sposób na szybkie uzupełnienie tuszu w rapidografach. W 1965 roku charakterystyczna czerwona obręcz staje się logo firmy, a zarazem jej znakiem rozpoznawczym.

Kilka lat później, tuszograf jest stale udoskonalany i przybiera bardziej ergonomiczną formę, dzięki miękkiej obudowie, wygodniejszej i przyjemniejszej dla ręki. W Europie powstaje coraz więcej oddziałów firmy, co wskazuje na coraz prężniejszy jej rozwój.
Jakiś czas później, Rotring ponownie wypuszcza kultowy produkt – ołówek automatyczny Tikky, który zdobywa uznanie wśród architektów oraz projektantów.

➡️Dzięki cienkim grafitom do uzupełniania ołówka oraz ergonomicznym, wygodnym uchwycie stał się on ulubieńcem wśród użytkowników. Wiele lat później, w 2010 roku, marka rozwija linię rapidografów w wersji PRO.
Zastosowano w niej innowacyjny sposób nacisku i specjalny system sprężynowy. Dodatkowo, dla czystej i łatwej pracy, marka wprowadziła naboje kapilarne do tuszografów. Obecnie można stwierdzić, że marka Rotring jest jednym z najlepszych wyborów wśród produktów kreślarskich. 

       

Długopisy Rotring – najlepsze artykuły piśmiennicze

Marka Rotring posiada bogaty asortyment długopisów, zarówno automatycznych, jak i tych żelowych. W ofercie znajdziesz tańsze, plastikowe długopisy, które świetnie sprawdzą się do biura, dla pracowników czy do szkoły, do pisania notatek.
Dla bardziej wymagających użytkowników znajdą się także długopisy wysokiej jakości, o eleganckim wyglądzie oraz dopracowane w każdym detalu. Zostają jeszcze długopisy żelowe, które także posiadają swoich miłośników i zwolenników.

Długopisy Rotring to niewygórowana cena oraz najlepsza jakość. Nieważne do jakiego celu potrzebujesz długopisów – każdy z produktów tej marki stanie na wysokości zadania, dzięki czemu praca z nimi będzie najprzyjemniejszą rzeczą pod słońcem❗️
Każdy z długopisów Rotring znajdziesz w wielu wersjach kolorystycznych: czarnym, niebieskim, czerwonym, zielonym, różowym, fioletowym oraz pomarańczowym.

Szeroki wybór odcieni pozwala na wykorzystanie tych artykułów w innych celach, niż tylko pisanie, na przykład tworzenie notatek lub rysowanie. Wskazuje to na wysoką uniwersalność długopisów oraz innowacyjne podejście marki.
Nie wiesz jaki długopis będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie
➡️Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu, w którym dowiesz się na jakie kryteria powinieneś zwrócić uwagę, podczas wyboru przyrządu do pisania i jak wybrać ten idealny. 

           

Ołówki automatyczne marki Rotring

Marka Rotring posiada w swojej ofercie klasyczne, drewniane ołówki oraz ołówki automatyczne. Temat zwykłych ołówków nie jest zbyt rozległy, chcemy jednak zaznaczyć, że ołówki Rotring świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieciaków uczęszczających do szkoły, jak i osób, które dużo szkicują i rysują.
Ołówki drewniane możesz kupić pojedynczo lub w większych zestawach. Marka posiada niewielką ilość drewnianych ołówków w ofercie, ponieważ skupia się w głównej mierze na automatycznej ich wersji, która zaczyna wieść prym wśród profesjonalistów, ale również wśród mniej zaawansowanych użytkowników.

Chcesz spróbować przygodę z ołówkiem automatycznym, ale nie jesteś pewien czy to rozwiązanie dla Ciebie Zatrzymamy się więc na moment przy wyjaśnieniu tego, na czym polega korzystanie z automatycznej wersji ołówka.

Jeśli męczy Cię temperowanie klasycznych ołówków i cenisz sobie wygodę, wypróbuj ołówek automatyczny do szkicowania bądź pisania. Jest to doskonała alternatywa, ponieważ ołówek taki nie wymaga ostrzenia, a jedynie wymiany wkładu.

Coraz częściej ołówki automatyczne są wyposażone w gumki do ścierania. Dzięki temu, nie trzeba mieć przy sobie ani temperówki, ani gumki do gumowania. Wkłady do ołówków automatycznych są różnej twardości, więc wygląda to tak samo jak w przypadku drewnianych odpowiedników.
Rotring posiada w ofercie wkłady miękkie, średniej twardości oraz twarde. Pozwala to na wybór odpowiednich rodzajów wkładów do wykonywanej aktualnie pracy.

☝️Ołówki automatyczne Rotring są lubiane wśród architektów, projektantów czy rysowników, a to wszystko dzięki świetnej jakości i przystępnej cenie. 

      

Rapidografy Rotring – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Co to w ogóle jest rapidograf Inaczej możemy nazwać go tuszografem. Jest to pisak kreślarski w postaci pióra, który pozwala na rysowanie i pisanie tuszem linii o stałej grubości, w sposób ciągły.

Służy on do wykreślania rysunków oraz ich opisywania na papierze lub kalce technicznej. Innym, popularnym, sposobem użycia tuszografu jest zdobienie paznokci.

Co ciekawe, polska nazwa rapidograf pochodzi właśnie od słowa Rapidograph firmy Rotring, ponieważ to przedsiębiorstwo jako pierwsze zaprojektowało i wprowadziło na rynek ten produkt.
Przygotowanie rapidografu do pracy zaczyna się od napełnienia zbiorniczka tuszem lub włożenia wspomnianego już wyżej, naboju kapilarnego z tuszem, który podczas pisania i rysowania spływa wewnątrz, wzdłuż cienkiej igiełki.

Stalowa igiełka ma za zadanie, między innymi udrażnianie prześwitu rurki. Jeśli przerwa w użytkowaniu tuszografu będzie dłuższa niż tydzień, należy usunąć resztki tuszu z pisaka, poprzez umycie go, ponieważ zaschnięty tusz może prowadzić do zatkania się końcówki rapidografu i nastąpi konieczność wymiany jej na nową.
Pióra kreślą linie o różnej grubości, a każdą z nich określa inny kolor:
0,13 mm – fioletowy
0,18 mm – czerwony,
0,25 mm – biały,
0,35 mm – żółty,
0,5 mm – brązowy,
0,7 mm – niebieski,
1,0 mm – pomarańczowy,
1,4 mm – zielony.

Rapidografy Rotring to jedne z niewielu dostępnych na rynku produktów, zachwycają one jednak swoją jakością. Są dostępne w sprzedaży od wielu lat, co sprawia, że firma przez ten czas stworzyła niemal perfekcyjne tuszografy, które świetnie sprawdzają się do pracy. 

       

Isograph marki Rotring

Isograph oraz Rapidograph to nieco podobne do siebie artykuły do kreślenia marki Rotring, ale jednak różniące się między sobą. Linie, które tworzą podczas pisania i kreślenia są takie same, jednak według niektórych opinii, pisać rapidografem można tylko prostopadle do kartki papieru, a isografem – pod wieloma kątami.
Isograf świetnie sprawdzi się do kreślenia tuszem wodnym na kalce, papierze oraz kartonie kreślarskim.

Tak samo jak w przypadku rapidografu, isograf można napełniać poprzez uzupełnienie zbiorniczka na tusz lub po prostu korzystać z gotowych naboi kapilarnych.
Tutaj również dostępne są różne grubości końcówek piszących, oznaczonych kolorami zgodnie z rozpiską, którą umieściliśmy powyżej. 

      

Grafity do ołówków marki Rotring

Na temat ołówków automatycznych wspominaliśmy wyżej, a dokładniej na czym polega używanie tych ołówków oraz jak działają. Jak zdążyłeś zauważyć, jest to dosyć wygodna i komfortowa opcja, choćby ze względu na brak konieczności ostrzenia ołówka.
Grafit wymienia się bardzo łatwo oraz szybko, więc nie przysparza to żadnych kłopotów. Rotring posiada w swojej ofercie różne miękkości wkładów – od najbardziej miękkich, czyli B, poprzez średniej twardości wkłady HB, aż po najtwardsze grafity, oznaczane literą H.

➡️Grafity do ołówków Rotring gwarantują przyjemne szkicowanie, precyzyjny rysunek techniczny oraz kreatywne projektowanie.
Dzięki wysokiej jakości, grafitowe wkłady nie łamią się tak łatwo jak klasyczne ołówki oraz nie brudzą, jak bywa to w przypadku temperowania ołówków drewnianych.