KOH-I-NOOR

Koh I Noor firma

Firma Koh I Noor została założona w roku 1790 w Wiedniu i od tamtej pory cieszy się niezrównaną popularnością. Jej założyciel - Joseph Hardtmuth – austriacki architekt, wynalazca oraz przedsiębiorca, był również nazywany potentatem ceramiki z bezołowiową glazurą.
Początki firmy związane są z opracowanym przez Franza Hardmutha ołówkiem 1500, który pierwotnie był wytwarzany w siedemnastu, a następnie w dwudziestu stopniach twardości.

Dzięki temu został uhonorowany złotym medalem na wystawie światowej w Paryżu w roku 1889. Jako pierwszy z produkowanych na świecie ołówków polakierowany został farbą w kolorze żółtym oraz oznaczony kombinacją liter i cyfr, które wyznaczały stopień twardości.
Obecnie największą popularnością cieszy się linia Koh I Noor Polycolor, do której zaliczane są wysokiej jakości, klasyczne kredki ołówkowe.

Obudowa tych kredek została wykonana z naturalnego drewna cedrowego. Koh I Noor Polycolor wyróżnia atrakcyjna cena. Mają one sześciokątny przekrój (podobnie jak te z kolekcji Koh I Noor Mondeluz).
Każda jest pokrywana kilkunastoma warstwami lakieru, a zaokrąglone końcówki występują w eleganckim, złotym kolorze.

Dostępnych mamy kilka zestawów kolorystycznych, w tym:
Koh I Noor Polycolor 72,
Koh I Noor Polycolor 12,
Koh I Noor Polycolor na sztuki.

➡️Co ciekawe, brytyjska królowa Wiktoria zezwoliła firmie stosowania nazwy KOH-I-NOOR (nazwa diamentu z korony Królowej) i tak oto od roku 1894 diament stał się oficjalnym symbolem marki, a przedsiębiorstwo oficjalnie zaczęło się posługiwać nazwą KOH-I-NOOR.
Nazwa istniejącej wówczas firmy „Fabryka ołówków L & C Hardtmuth” została zmieniona na „KOH-I-NOOR fabryka ołówków L & C Hardtmuth”, a w 1957 roku skrócona do nazwy KOH I NOOR HARDTMUTH.

➡️Historia Koh I Noor Diamond skupia się w głównej mierze na Królestwie Wielkiej Brytanii. Kiedy najsłynniejszy diament trafił pod skrzydła Anglików, wyglądał całkiem inaczej niż dzisiaj. Ważył 190,03 karata i wyróżniał się tzw. mongolskim szlifem.
Stanowił symbol ostatecznej dominacji wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii nad resztą świata.

➡️W miarę upływu czasu pojawiały się kolejne serie, w tym Koh I Noor Progresso, których technologia produkcji opiera się na stosowaniu bezdrzewnej formuły.
Są one całkowicie zużywalne. Nie posiadają drewnianego trzonka, a ich korpus w całości wykonuje się z grafitu, pokrywanego bezbarwnym lakierem. 

      

Kredki Koh I Noor

Koh I Noor kredki wyróżniają się wysoką jakością wykonania i są jednymi z najczęściej preferowanych przez artystów plastyków oraz studentów ASP.
Koh I Noor kredki Polycolor to popularna seria produktowa, której cechą charakterystyczną są w głównej mierze komponenty w formie specjalnych olei, które użyte wraz ze spoiwami, pozwalają na rysowanie mocnych linii bez użycia siły.

W naszej ofercie znajdziecie rozmaite zestawy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających rysowników. Wśród nich znajdują się:
kredki Koh I Noor Polycolor 72,
kredki Koh I Noor Polycolor 48,
kredki Koh I Noor Polycolor 144,
kredki Koh I Noor Polycolor 36.

Każdy zestaw kredek Koh I Noor dostępny jest w różnych modelach kolorystycznych. Warto podkreślić, że wszystkie kredki Koh I Noor Polycolor posiadają pozytywne opinie.

Kolejną, wyjątkową linię stanowią Koh I Noor kredki Mondeluz. To profesjonalne kredki akwarelowe, służące do wykonywania klasycznych rysunków, jak i uzyskiwania efektu akwareli.

Rysunek można rozmywać uzyskując efekt obrazu namalowanego farbami akwarelowymi poprzez wodę, którą delikatnie nanosi się pędzelkiem.
Kredki te są produkowane z miękkich grafitów, ułatwiających rysowanie. Każda oprawiona zostaje w wysokiej jakości drewno cedrowe.

➡️W naszej ofercie dostępne są kredki Koh I Noor Mondeluz 48, czy kredki Koh I Noor 72 kolory. Niektóre komplety to z kolei kredki Koh I Noor 32 odcienie.
Polecamy również w pełni ekologiczne kredki Koh I Noor bezdrzewne. Z kolei dla artystów pasjonujących się rysunkiem portretowym polecamy przede wszystkim kredki portretowe Koh I Noor, wśród których znajdziemy opisywane kredki Koh I Noor Polycolor Portrait.

Są one w pełni wodoodporne. Te kredki Polycolor Koh I Noor posiadają sześciokątną drewnianą oprawkę pokrytą lakierem.
Możecie nabyć je m.in. w następujących zestawach: kredki Koh I Noor 72 czy kredki Koh I Noor 48. Absolutnym bestsellerem stały się kredki Koh I Noor Magic, które umożliwiają tworzenie efektownych i niepowtarzalnych prac plastycznych. 

      

Kredki akwarelowe Koh I Noor

Celem uzyskania efektu malowania farbami wodnymi, warto zakupić Koh I Noor kredki akwarelowe. Do tego typu rysunków idealnie nadadzą się kredki z serii Mondeluz.
Naniesiony grafit można całkowicie rozprowadzić pędzlem po rysunku lub tylko częściowo - pozostawiając linie, kontury, bądź kreski.

☝️Kredki akwarelowe Koh I Noor 72 to najczęściej wybierane zestawy kolorystyczne, które sprawdzą się nawet wśród najbardziej wymagających fanów rysunku.
Wszystkie kredki akwarelowe Koh I Noor posiadają pozytywne opinie

      

Koh I Noor kredki ołówkowe

Kredki ołówkowe Koh I Noor to bardzo dobrze znane akcesoria niezbędne m.in. w szkole. To dzięki nim dzieci tworzą niezapomniane rysunki, uruchamiając swoją wyobraźnię.
Kredki te wyróżniają nasycone kolory oraz miękkość grafitu. Profesjonalne kredki ołówkowe Koh I Noor zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które posiadają zaokrąglenia w złotym kolorze.

➡️My polecamy w szczególności kredki ołówkowe Koh I Noor 72.
Co ciekawe, każda kredka posiada numeryczne oznaczenie koloru, co ułatwia rozpoznanie pojedynczych barw (niezbędne przy zamawianiu brakujących odcieni). 

    

Kredki bezdrzewne Koh I Noor

Dla artystów, którzy cenią sobie ekologię oraz nieustanną, wielogodzinną pracę, możemy z czystym sumieniem polecić bezdrzewne kredki Koh I Noor Progresso.
Ich technologia wytwarzania opiera się formule bezdrzewnej. Kredki Koh I Noor bezdrzewne są w pełni zużywalne.

➡️Nie posiadają drewnianej obudowy, a ich korpus jest w całości produkowany z grafitu, pokrywanego bezbarwnym lakierem. Kredki bezdrzewne Koh I Noor mają bardzo dobre oraz wiarygodne opinie.
Kredki te można temperować, a pozostałości wykorzystać podczas pracy (można wypełnić nimi obszar rysunku poprzez wcieranie w powierzchnię papieru). 

        

Kredki magiczne Koh I Noor

Z kolei dla osób lubiących eksperymenty rysunkowe polecamy magiczne kredki Koh I Noor. Są to unikalne kredki wielokolorowe Koh I Noor, umożliwiające tworzenie efektownych i niepowtarzalnych rysunków.
Kredki Magic Koh I Noor pozwalają tworzyć przestrzenny rysunek, który przypomina efekt 3D. Ich odcień ulega zmianie w zależności od siły nacisku, nachylenia, czy obrotu.

Koh I Noor kredki Magic są bardzo ergonomiczne, a ponadto nie łamią się.  Spełniają wszystkie niezbędne europejskie normy bezpieczeństwa, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla dzieci.
Koh I Noor kredka wielokolorowa sprawdzi się również jako narzędzie do kreatywnych rysunków, ponieważ dzięki swojej wielofunkcyjności, pozwala na pobudzenie wyobraźni oraz tworzenie wyjątkowych prac każdemu dziecku.  

          

Pastele Koh I Noor

Kredki pastele Koh I Noor dostępne są m.in. w formie pasteli suchych okrągłych o różnych średnicach oraz pasteli w kształcie prostokątnego sztyftu.
Pastele w kredce Koh I Noor umożliwiają rysowanie cienkich, delikatnych linii, a drewniany korpus zabezpiecza je przed niechcianym złamaniem.

☝️Polecamy w szczególności pastele Koh I Noor 36 – jako najbardziej uniwersalny zestaw. 

         

Pastele suche Koh I Noor

Pastele suche w kredce Koh I Noor produkowane są z bardzo czystych, drobno zmielonych naturalnych pigmentów na bazie wapnia oraz kredy.
Pastele suche
Koh I Noor na sztuki są bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ wachlarz kolorystyczny jest dość szeroki. Pastele te są popularne wśród artystów i amatorów.

➡️Ich wysoka jakość, światłoodporność oraz odpowiednia ilość składników, wpływa na ostateczny rezultat pracy plastycznej.
Minimalna zawartość składników wiążących gwarantuje łatwe i gładkie rysowanie. Odpowiednie przyleganie do papieru pozwala na dowolne tonowanie oraz tworzenie łagodnych przejść kolorów. 

       

Ołówki Koh I Noor

Koh i Noor ołówki to cenione i popularne produkty. Charakteryzują się wysoką czystością grafitu, który jest klejony na całej długości. Ołówki do rysowania Koh I Noor wykonano z najwyższej jakości materiałów – korpus składa się z drewna cedrowego, który pokryto kilkoma warstwami lakieru.
Dzięki temu ołówki do szkicowania Koh I Noor bardzo odporne i nie łamią się podczas temperowania. Każdy Koh I Noor ołówek grafitowy usatysfakcjonuje zarówno początkujących, jak i doświadczonych rysowników.

➡️Zestaw ołówków Koh I Noor to przede wszystkim szeroka gama miękkości grafitu, pozwalająca na tworzenie rozmaitych prac – od szkiców, po rysunki wymagające cieniowania.
Niemal każdy ołówek Koh I Noor  został zaprojektowany do rysunku artystycznego oraz technicznego.

☝️Bestsellerem stał się ołówek automatyczny Koh I Noor, w którym temperówka do grafitów wykręcana jest z końcówki narzędzia. Ołówki z poszczególnych serii wyposażono w gumki oraz gumowe uchwyty, ułatwiające wygodne trzymanie. 

       

Farby Koh I Noor

Bardzo duża różnorodność towarzyszy kolejnej gamie produktów, jakimi są Koh I Noor farby.

Wśród wielu różnych rodzajów, znajdują się farby do tkanin, farby akwarelowe, farby olejne, tempery, czy akryle.
Są to wysokiej jakości produkty, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

         

Akwarele Koh I Noor

➡️Farby akwarelowe Koh I Noor zapewniaj intensywne, trwałe kolory o wysokiej sile krycia.
Występują najczęściej w formie suchych krążków, które nadają się do użytku bezpośrednio po kontakcie z wodą.  Pozwalają uzyskać efekt delikatności, rozmycia konturów, a nawet gry świateł.

Koh I Noor akwarele są nietoksyczne dla dzieci. Koh I Noor farby akwarelowe składają się z pigmentu oraz spoiwa rozpuszczalnego w wodzie, które jest jego nośnikiem.
Pigment ten miesza się i uciera ze spoiwem wodno rozpuszczalnym. Następnie spoiwo otula dany pigment, który w kontakcie z wodą ulega rozpuszczeniu. 

        

Koh I Noor akrylowe farby

Koh I Noor farby akrylowe służą do wykonywania trwałych prac, które po wyschnięciu nie ulegną odbarwieniu i nie będą się rozmazywały.
Zarówno farby akwarelowe w kostkach Koh I Noor, jak i modele w tubkach, są przeznaczone do malowania na powierzchniach niechłonących wody.

☝️Poszczególne kolory można ze sobą mieszać, uzyskując w ten sposób szeroką gamę kolorystyczną. Farby akrylowe Koh I Noor wykonane są z bardzo dobrych jakościowo składników, zyskując pozytywne opinie.
Kolory zachowują intensywność nawet po upływie długiego okresu. 

     

Pędzle Koh I Noor

Kohi Noor pędzle posiadają różne końcówki włosia, których przeznaczenie uzależnione jest od kształtu.

Dostępne mamy
pędzle okrągłe – przeznaczone do malowania: detali, wypełnień, a także cienkich i grubych linii. 
pędzle płaskie- przeznaczone do malowania pojedynczych pociągnięć oraz cienkich i grubych linii. 
pędzle wachlarzowe – stały się hitowe, idealne do wygładzania, mieszania oraz uzyskiwania specjalnych efektów i nadawania tekstury.

☝️Pędzle Koh I Noor mają bardzo pozytywne opinie wśród artystów plastyków. 

      

Koh I Noor flamastry

Flamastry Koh I Noor to różnorodne modele, które sprawdzą się zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

W naszej ofercie znajdziecie m.in. takie rodzaje, jak:
flamastry dwustronne – zawierające atrament na bazie wody, posiadające dwie końcówki piszące,
flamastry pędzelkowe – łączące w sobie cechy mazaka oraz pędzla, umożliwiające uzyskiwanie ciągłych i jednolitych linii o różnej grubości,
flamastry Magic – posiadające dodatkowy bezbarwny flamaster, którym można dowolnie zmieniać kolory wykonanej pracy,
flamastry szkolne – uniwersalne i najbardziej popularne, posiadające ergonomiczny, trójboczny kształt,
flamastry zwykłe oraz zapachowe JUMBO – o grubej konstrukcji, przeznaczone głównie do pokrywania dużych powierzchni.

Wszystkie mazaki Koh I Noor zostały wykonane zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa. 

      

Koh I Noor tusz

Niemal każdy tusz Koh I Noor zawiera wysokiej jakości skład. Dostępne mamy m.in. tusze kreślarskie, które charakteryzują się trwałymi i intensywnymi kolorami odpornymi na światło, które bardzo dobrze łączą się z podłożem.
Tusz w kolorze czarnym wyróżnia się doskonałym kryciem, natomiast tusze w innych barwach są transparentne.

➡️Przykładowo – tusz Koh I Noor złoty perfekcyjnie sprawdza się na kalce, papierze oraz kartonie. Sprawdza się do nakładania rysikiem oraz pędzlem.
Na szczególną uwagę zasługuje biały tusz Koh I Noor – polecany dla kreślarzy oraz rysowników. Tusz Koh I Noor posiada bardzo pozytywne opinie

     

Koh I Noor temperówka

Najbardziej popularna strugaczka Koh I Noor występuje w formie temperówki na korbkę. Model ten jest przeznaczony do temperowania kredek i ołówków o średnicach od 6 mm do 12 mm.
Ponadto został wyposażony w płynną regulację strugania. Dolna część tej temperówki wykonana jest z tworzywa antypoślizgowego, które zapobiega przesuwaniu się strugaczki podczas temperowania.

☝️Co ciekawe, temperówka ta mocowana jest bezpośrednio do blatu. Została także wyposażona w specjalny pojemnik na odpadki. 

       

Gumka Koh I Noor

Gumka chlebowa Koh I Noor to kolejny produkt tego producenta, który zachwyca jakością.
Profesjonalna Koh I Noor gumka chlebowa jest przeznaczona do rozjaśniania lub bezpośredniego usuwania z powierzchni papieru pasteli suchych, węgla, ołówków oraz innych technik.

➡️Wycieranie jako formuła rozjaśniania odbywa się poprzez przykładanie gumki bezpośrednio do rysunku w miejscu wykonywania prac retuszujących.
Dostępny mamy również model gumka w ołówku Koh I Noor, przeznaczony do dokładnego ścierania detali. Doskonale pomaga również w uzyskiwaniu przejść tonalnych, stając się niezbędnikiem każdego artysty plastyka. 

        

Zestaw do szkicowania Koh I Noor

Polecamy również Koh I Noor zestaw do szkicowania, który może stanowić idealny zestaw prezentowy na różne okazje.

Jedną z najciekawszych opcji będzie zestaw z czarnym szkicownikiem, składający się z:
kredki MONDELUZ białej nr 01,
kredki POLYCOLOR białej nr 01,
blendera do kredek,
ołówka mechanicznego,
zestawu wkładów metalicznych,
szkicownika czarnego w formacie A4.